Sophie Ellis-Bextor w Polsce 2024. Kiedy i gdzie wystąpi królowa dyskotekowego popu?

i

Autor: Laura Lewis Sophie Ellis-Bextor w Polsce 2024. Kiedy i gdzie wystąpi królowa dyskotekowego popu?

KONCERTY

Sophie Ellis-Bextor w Polsce 2024. Kiedy i gdzie wystąpi królowa dyskotekowego popu?

2023-09-25 9:30

Gwiazda pop, która robi wszystko na swoich warunkach i nieprzerwanie świętuje kolejne sukcesy… Sophie Ellis-Bextor powraca do Polski i już na początku 2024 roku zagra w warszawskiej Progresji! Poznajcie szczegóły już teraz.

Sophie Ellis-Bextor w Polsce 2024 zrobi show, jakiego jeszcze nie widzieliście. Pierwsze kroki stawiała w indie-rockowym zespole Theaudience, by następnie przebić się do mainstreamowej sławy śpiewając w wielkim hicie Spillera “Groovejet (If This Ain’t Love)”. Jeszcze większymi przebojami okazały się single z jej debiutanckiego solowego albumu: “Murder on the Dancefloor” oraz “Get Over You”. Dobrą passę w kolejnych latach kontynuowały takie piosenki jak “Not Giving Up on Love” z Arminem van Buurenem, “Can’t Fight This Feeling” z Juniorem Calderą, czy “Crying at the Discotheque”.

Koncerty w Polsce 2024 - kto wystąpi? KALENDARZ, GWIAZDY, DATY, MIEJSCA

Doda po koncercie Beyonce: "Jest mi KUR**SKO przykro!"

Ostatnia dekada jej twórczości upłynęła pod znakiem trylogii albumów nagranych z multiinstrumentalistą Edem Harcourtem. Ukazują one nowe, bardziej dojrzałe oblicze artystki, a każdy został tematycznie zainspirowany przez inny region świata: “Wanderlust” (2014, Europa Wschodnia), “Familia” (2016, Ameryka Łacińska) oraz “HANA” (2023, Azja Wschodnia). Osobnym fenomenem okazało się Kitchen Disco - cykl livestreamów z okresu pandemicznych lockdownów, podczas których Sophie wraz z mężem i piątką synów organizowali domówki w ramach których wokalistka wykonywała swoje piosenki, jak i covery przebojów innych artystów. Po ustaniu restrykcji Kitchen Disco przerodziło się w koncertowe show prezentowane na licznych festiwalach i w teatrach. Szczególnym wyróżnieniem jej dotychczasowego bogatego dorobku był tegoroczny występ na największej scenie festiwalu Glastonbury, czyli kultowej Pyramid Stage.

Sophie Ellis-Bextor w Polsce 2024 - data, miejsce, bilety

Nie ulega wątpliwości, że 13 marca 2024 roku warszawska Progresja za sprawą koncertu Sophie Ellis-Bextor zamieni się w roztańczoną dyskotekę. Bilety w cenie 129 zł trafią do sprzedaży 29 września 2023 r. o godzinie 9:00 na fource.pl, GoOut.pl, eBilet.pl, Eventim.pl oraz Ticketmaster.pl. Do cen biletów mogą zostać doliczone opłaty serwisowe.