Roksana Węgiel: na Eurowizji Junior miałam śpiewać inną piosenkę! [WYWIAD]

i

Autor: ESKA

Roksana Węgiel wystąpi na dorosłej Eurowizji! W Izraelu zaśpiewa swój hit!

2019-01-03 10:43

Roksana Węgiel gościem specjalnym dorosłej Eurowizji! 14-letnia wokalistka w Izraelu wykona swój największy hit Anyone I Want To Be. Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl

Eurowizja 2019 dla polskich fanów zapowiada się bardzo ekscytująco! Na scenie powinniśmy bowiem zobaczyć dwóch reprezentantów naszego kraju. Zaprezentuje się zapewne główny reprezentant Polski w Izraelu, ale również - w roli gościa specjalnego - Roksana Węgiel! 14-letnia wokalistka została zaproszona na 64. Konkurs Piosenki Eurowizji za sprawą tego, że wygrała Eurowizję Junior.

Eurowizja 2019 - Roksana Węgiel gościem

Roksana Węgiel ma zaledwie 14 lat, a na koncie mnóstwo sukcesów. Wygrała pierwszą, polską edycję programu Voice Kids, a także - choć jak nam zdradziła miała śpiewać inną piosenkę - wygrała historycznie Konkurs Piosenki Dla Dzieci. Teraz czas na kolejny wyczyn, którego jeszcze nikomu nie udało się osiągnąć. W całej wieloletniej historii konkursu jeszcze nie było! Roksana Węgiel na scenie w Izraelu, podczas 64. Eurowizji zaśpiewa swój hit pt. Anyone I Want To Be. Artystka zdradziła to w rozmowie z agencją Newseria:

Prawdopodobnie w maju lecę do Izraela i będę występować jako gość na dorosłej Eurowizji. To też jest dla mnie ogromne wyróżnienie.

W celu potwierdzenia informacji skontaktowaliśmy się z project manager artystki, która potwierdziła nam występ Roksany w Izraelu.

Roksana Węgiel miała 4-5 lat, gdy rodzice zdecydowali się zapisać ją na zajęcia gimnastyki artystycznej. Trenowała taniec towarzyski i zdobyła klasę taneczną E. Nieco później zapisano ją do szkoły akrobatyki. W nagrodę za dobre wyniki wzięła udział w międzynarodowych turniejach judo m.in. w Niemczech, Rumunii i Chorwacji. Właśnie będąc na obozie w tym ostatnim kraju spróbowała swoich sił na konkursie karaoke. Śpiewając utwór My Cyganie, ujawniła swój wokalny talent! Po powrocie do kraju rodzice zapisali ją na zajęcia wokalne w Jasielskim Domu Kultury i tak rozpoczęła się kariera prawie 9-letniej Roksany.

Roksana Węgiel - tak śpiewała mając 9 lat! Już wtedy odnosiła sukcesy!

Co wiesz o Polakach na Eurowizji?

Pytanie 1 z 10
W którym roku Polska zadebiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji?