Rok szkolny 2021/2022 krótszy niż poprzedni?! Czy będzie mniej lekcji?

2021-08-03 9:05
szkoła
Autor: Tomasz Kawka/East News

Wielkimi krokami zbliża się nowy rok szkolny 2021/2022. Już 1 września uczniowie ponownie powrócą do nauki, która będzie trwać aż do czerwca. Jednak zawsze początek i koniec roku szkolnego wypada w inny dzień tygodnia. Jak będzie teraz? Czy nowy rok szkolny będzie krótszy niż poprzedni, czy też dłuższy? Czy będzie mniej lekcji?

Rok szkolny 2021/2022 krótszy niż poprzedni?! Czy będzie mniej lekcji? To zastanawia coraz więcej osób. Choć wakacje trwają w najlepsze, to wielkimi krokami zbliża się wrzesień, a razem z nim początek roku szkolnego. Uczniowie powoli kompletują wyprawkę i psychicznie nastawiają się na poranne wstawanie, naukę i odrabianie lekcji. Na ten moment mówi się o powrocie młodzieży do lekcji stacjonarnych, jednak nauka zdalna nie jest wykluczona, ponieważ nikt nie wie, jak dalej będzie rozwijać się sytuacja z pandemią koronawirusa. Oczywiście jak to w życiu bywa, są uczniowie którzy wręcz marzą o nauce z domu, bo było im wygodniej. Jednak większość bardzo chce wrócić do placówek, ponieważ przekazywanie wiedzy od nauczyciela twarzą w twarz, jest o wiele bardziej efektywne, niż nauka przez komputer.

Choć uczniowie w sprawie nauki zdalnej i stacjonarnej są podzieleni, to nie da się ukryć, że z dni wolnych od szkoły cieszy się dosłownie każdy! Jeszcze bardziej cieszy ich krótszy rok szkolny, a dłuższe wakacje podczas których mogą zregenerować siły. Jak przedstawia się sytuacja w nadchodzącym roku szkolnym 2021/2022? Czy będzie mniej lekcji?

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Rok szkolny 2021/2022 - ile trwa?

Rok szkolny 2021/2022 zgodnie z harmonogramem rozpocznie się 1 września, czyli w środę. Oczywiście jest to uroczysty apel, spotkanie z klasą i wychowawcą, który przekazuje plan lekcji na nadchodzące dni. Lekcje rozpoczynać się będą następnego dnia, czyli 2 września w czwartek, a to oznacza że do weekendu zostanie tylko piątek. Co w takim razie z zakończeniem roku? Tym razem będzie to piątek 24 czerwca. Oznacza to, że rok szkolny 2021/2022 będzie krótszy niż poprzedni, ponieważ wtedy rozpoczęcie odbywało się we wtorek. Oznacza to również, że wakacje 2022 będą o jeden dzień dłuższe i będą trwały łącznie 69 dni (wliczając w to zakończenie roku).

Najnowsze