Rekrutacja na studia 2022/23. Kiedy składa się dokumenty i ile trzeba mieć punktów?

2022-02-17 13:47
rekrutacja
Autor: Artur Szczepanski/REPORTER/EastNews

Z pewnością niejeden przyszły maturzysta zastanawia się, jak będzie wyglądać rekrutacja na studia w roku akademickim 2022/23. Kiedy składa się dokumenty i ile trzeba mieć punktów, aby dostać się na daną uczelnię? Najważniejsze informacje na temat rekrutacji na studia, znajdziecie w tym artykule.

Rekrutacja na studia na rok akademicki 2022/2023, ciekawi wiele osób. Jak będzie wyglądać w tym roku? Kiedy zaczyna się rekrutacja na studia? Jakie dokumenty są wymagane i ile trzeba mieć punktów? To wiele ważnych pytań, na które przyszli studenci szukają w sieci odpowiedzi. Już na początku maja 2022 roku odbędą się najważniejsze egzaminy w życiu maturzystów. Mowa oczywiście o maturze, która zostanie przeprowadzona jak zawsze z obowiązkowych przedmiotów na poziomie podstawowym takich jak: język polski, matematyka i język obcy oraz z dodatkowych przedmiotów, które uczniowie wpisali do swoich deklaracji. Wyniki z dodatkowych przedmiotów, często są potrzebne maturzystom do rekrutacji na wymarzony kierunek studiów. Jak w tym roku będzie przebiegać rekrutacja? Kiedy się zaczyna i co jest wymagane?

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Rekrutacja na studia 2022/2023 - DATA

Kiedy zaczyna się rekrutacja na studia 2022/23? Rekrutacje na wielu uczelniach w Polsce zaczynają się już w maju i potrwają aż do września. Jeśli chcecie poznać oficjalną datę, musicie wejść na stronę internetową danej uczelni i w zakładce rekrutacja na pewno znajdziecie wszystkie ważne informacje. Jeśli macie jakieś wątpliwości, możecie zadzwonić także z pytaniami do dziekanatu.

Rekrutacja na studia 2022/2023 - WYMAGANE DOKUMENTY

Jakie dokumenty potrzebne są do rekrutacji na studia? Wykaz dokumentów znajdziecie również na stronie internetowej danej uczelni. Oprócz tego znajdziecie także instrukcję, w jaki sposób krok po kroku zarejestrować się przez internet na dany kierunek. Należy pamiętać, że z rekrutacją na studia wiąże się opłata rekrutacyjna, a także opłata za legitymację studencką. Wyniki rekrutacji dostępne będą na kontach, przez które nastąpił cały proces. Dodatkowo każda osoba otrzyma do domu pismo z decyzją - pozytywną lub negatywną. Następnie będzie trzeba dostarczyć wszystkie najważniejsze dokumenty na uczelnie. Wyniki rekrutacji na studia pojawiają się zazwyczaj w połowie lipca oraz w późniejszych terminach, po dodatkowych turach rekrutacji.

Sonda
Na jaki kierunek studiów się wybierasz?

Rekrutacja na studia 2022/2023 - PUNKTY

Progi punktowe na konkretne kierunki studiów, ustalane są przez daną uczelnię. Znajdziecie je bliżej rozpoczęcia rekrutacji na stronach internetowych uczelni wyższych, które Was interesują.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze