rekrutacja

i

Autor: Artur Szczepanski/REPORTER/EastNews

Rekrutacja na studia 2022/23. Kiedy składa się dokumenty i ile trzeba mieć punktów?

2022-02-17 13:47

Z pewnością niejeden przyszły maturzysta zastanawia się, jak będzie wyglądać rekrutacja na studia w roku akademickim 2022/23. Kiedy składa się dokumenty i ile trzeba mieć punktów, aby dostać się na daną uczelnię? Najważniejsze informacje na temat rekrutacji na studia, znajdziecie w tym artykule.

Rekrutacja na studia na rok akademicki 2022/2023, ciekawi wiele osób. Jak będzie wyglądać w tym roku? Kiedy zaczyna się rekrutacja na studia? Jakie dokumenty są wymagane i ile trzeba mieć punktów? To wiele ważnych pytań, na które przyszli studenci szukają w sieci odpowiedzi. Już na początku maja 2022 roku odbędą się najważniejsze egzaminy w życiu maturzystów. Mowa oczywiście o maturze, która zostanie przeprowadzona jak zawsze z obowiązkowych przedmiotów na poziomie podstawowym takich jak: język polski, matematyka i język obcy oraz z dodatkowych przedmiotów, które uczniowie wpisali do swoich deklaracji. Wyniki z dodatkowych przedmiotów, często są potrzebne maturzystom do rekrutacji na wymarzony kierunek studiów. Jak w tym roku będzie przebiegać rekrutacja? Kiedy się zaczyna i co jest wymagane?

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Rekrutacja na studia 2022/2023 - DATA

Kiedy zaczyna się rekrutacja na studia 2022/23? Rekrutacje na wielu uczelniach w Polsce zaczynają się już w maju i potrwają aż do września. Jeśli chcecie poznać oficjalną datę, musicie wejść na stronę internetową danej uczelni i w zakładce rekrutacja na pewno znajdziecie wszystkie ważne informacje. Jeśli macie jakieś wątpliwości, możecie zadzwonić także z pytaniami do dziekanatu.

Rekrutacja na studia 2022/2023 - WYMAGANE DOKUMENTY

Jakie dokumenty potrzebne są do rekrutacji na studia? Wykaz dokumentów znajdziecie również na stronie internetowej danej uczelni. Oprócz tego znajdziecie także instrukcję, w jaki sposób krok po kroku zarejestrować się przez internet na dany kierunek. Należy pamiętać, że z rekrutacją na studia wiąże się opłata rekrutacyjna, a także opłata za legitymację studencką. Wyniki rekrutacji dostępne będą na kontach, przez które nastąpił cały proces. Dodatkowo każda osoba otrzyma do domu pismo z decyzją - pozytywną lub negatywną. Następnie będzie trzeba dostarczyć wszystkie najważniejsze dokumenty na uczelnie. Wyniki rekrutacji na studia pojawiają się zazwyczaj w połowie lipca oraz w późniejszych terminach, po dodatkowych turach rekrutacji.

Sonda
Na jaki kierunek studiów się wybierasz?

Rekrutacja na studia 2022/2023 - PUNKTY

Progi punktowe na konkretne kierunki studiów, ustalane są przez daną uczelnię. Znajdziecie je bliżej rozpoczęcia rekrutacji na stronach internetowych uczelni wyższych, które Was interesują.