Rafal Brzozowski

i

Autor: KENZO TRIBOUILLARD/AFP/East News

Rafal Brzozowski tuż za reprezentacją Włoch?! The Ride szaleje w sieci

2021-05-24 10:01

Eurowizja 2021 za nami. W sobotę 22 maja, poznaliśmy tegorocznego zwycięzcę konkursu, jednak nie okazał się nim nasz reprezentant Rafał Brzozowski, tylko Maneskin - zespół z Włoch. Teraz okazuje się, że Polak jest krok w krok za wygranym, a jego numer The Ride szaleje w sieci. O co dokładnie chodzi? Zdradzamy Wam poniżej.

Eurowizja 2021 odbyła się w Rotterdamie na Ahoy Arenie. Przez trzy dni wszystkim towarzyszyły ogromne emocje, a na scenie działo się prawdziwe show. Najpierw dwa półfinały, a następnie wielki finał, podczas którego cały świat poznał tegorocznego zwycięzcę. Dzięki głosom widzów i jurorów konkursu, wygrał rockowy zespół reprezentujący Włochy, czyli Maneskin. Grupa zaprezentowała się na eurowizyjnej scenie z numerem Zitti e buoni i wyśpiewała sobie zwycięstwo. Co ciekawe, Maneskin to pierwszy zespół rockowy, który wygrał Eurowizję od 2006 roku. Choć dla Włoch był to szczęśliwy moment, niestety nasz kraj nie mógł się tak samo cieszyć. Reprezentant Polski nie przeszedł do tegorocznego finału i tym samym nie walczył o pierwsze miejsce.

Eurowizja 2021. Zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji

Rafał Brzozowski podbija sieć singlem The Ride

Przypomnijmy, że Polskę podczas 65. Konkursu Piosenki Eurowizji, reprezentował Rafał Brzozowski znany szczególnie z hitu Tak Blisko oraz z teleturniejów - Koło Fortuny, czy też Jaka to Melodia. Polak zaprezentował się na scenie z energicznym numerem The Ride i ostatecznie, dzięki głosom widzów i jurorów z sumą 35 punktów (17 pkt od telewidzów i 18 pkt od jurorów) zajął odległe 14. miejsce. Teraz okazuje się jednak, że jego piosenka szaleje w sieci i podbija kartę YouTube na czasie - tuż za reprezentacją Włoch. Maneskin ze swoją eurowizyjną piosenką zajmują pierwsze miejsce na platformie, zaś Rafał Brzozowski i jego The Ride są na pozycji numer dwa! Półfinałowy występ Polaka obejrzało na YouTube przez cztery dni ponad 2 miliony osób!

Sonda
Jak podobał Ci się jego występ?