Maneskin - zespół, kim są, członkowie, wiek, Zitti e buoni, Eurowizja 2021, piosenki, X Factor, Sanremo, Instagram

2021-06-26 17:41
Eurowizja 2021 - Maneskin
Autor: EBU / Anders Putting

Maneskin to rockowy zespół, który poznała cała Europa. W 2021 roku reprezentowali Włochy na 65. Konkursie Piosenki Eurowizji w Rotterdamie, który wygrali z piosenką Zitti e buoni. Widzowie i internauci zwracają uwagę nie tylko na ich twórczość, ale także styl i wygląd. Pojawiają się też pytania o nazwiska i wiek członków zespołu. Wyjaśniamy wątpliwości.

Maneskin to zespół, który wygrał Eurowizję 2021. Udało im się to osiągnąć dzięki wsparciu ze strony widzów. Zdobyli najwięcej punktów i nikt nie był w stanie im dorównać. Jednak Maneskin byli popularni we Włoszech już długo przed słynnym konkursem. To grupa rockowa, która od lat odnosi sukcesy na rodzimym rynku. Teraz przyszedł czas na podbicie całego świata. Twórczość zespołu Maneskin oraz wizerunek członków przywołuje lata świetności muzyki w stylu glam rock. To też pierwszy zespół rockowy, który wygrał Eurowizję od 2006 roku. Co wiadomo na ich temat?

Maneskin - członkowie, wiek

  • Damiano David - wokalista, urodzony 8.01.1999 (22 lata)
  • Victoria De Angelis - basistka, urodzona 28.04.2000 (21 lat)
  • Thomas Raggi - gitarzysta, urodzony 18.01.2001 (20 lat)
  • Ethan Torchio - perkusista, urodzony 8.10.2001 (20 lat)
Eurowizja 2021. Zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji

Maneskin - Zitti e buoni, Sanremo, Eurowizja 2021

Zitti e buoni to pierwszy singiel z drugiego albumu studyjnego zespołu Maneskin pod tytułem Teatro d'ira - Vol. I. Utwór zadebiutował podczas Sanremo Music Festival 2021 (Festiwal Piosenki Włoskiej w San Remo 2021). Grupa wygrała festiwal i tym samym dostała prawo do reprezentowania Włoch na Eurowizji 2021 w Rotterdamie. Tam również wygrali z piosenką Zitti e buoni.

Maneskin - X Factor, piosenki

Maneskin zaczynali od grania na ulicach Rzymu. W 2017 roku dostali się do włoskiej edycji programu X Factor, gdzie dotarli aż do wielkiego finału. Zajęli w nim drugie miejsce. Niedługo potem wydali EP-kę pod tytułem Chosen. Rok później pojawił się album Il ballo della vita, a w 2021 album Teatro d'ira - Vol. I. Ich najpopularniejsze piosenki to Chosen, Morirò da re, Torno a casa, Fear for Nobody, L'altra dimensione i Zitti e buoni. 

Maneskin - Instagram

Maneskin posiadają konto na Instagramie o nazwie @maneskinofficial. Członkowie zespołu mają także swoje osobiste konta. Damiano jest na Instagramie pod nickiem @ykaaar, Victoria jako @vicdeangelis, Thomas jako @thomasraggi__, a Ethan jako @ethaneskin. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze