Przedszkole w Święciechowie

i

Autor: fot. ESKA Przedszkole w Święciechowie

Przedszkole w Święciechowie w Zmieniamy Wielkopolskę w Radiu ESKA

2018-03-20 12:39

Przedszkole w Święciechowie w Wielkopolskim Regionalnym Programie Operacyjnym 2014+

Gmina Święciechowa jest wśród wielu beneficjentów, którzy otrzymali dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Ponad 4 miliony złotych, dofinansowania Gmina przeznaczyła na budowę nowego przedszkola w Święciechowie. W tej audycji powiemy jak unijne pieniądze zmieniają Powiat Leszczyński.

Przedszkole w Święciechowie

i

Autor: fot. ESKA Przedszkole w Święciechowie

Maria Marczyńska dyrektor Przedszkola Samorządowego w Święciechowie: Czekaliśmy na to przedszkole ponad 30 lat. Obiekt przepiękny, funkcjonalny, z wielką powierzchnią. W starych przedszkolach niestety ciasno, mało miejsca, małe sale dydaktyczne. Nie można się po prostu też pokazać z występami. Są trudności z na przykład zajęciami ruchowymi. No tam po prostu będzie przestrzeń do realizacji naszych zamierzeń, pasji i myślę, że dla dzieci to zmieni się bardzo dużo.

Przedszkole w Święciechowie

i

Autor: fot. ESKA Przedszkole w Święciechowie

Dyrektor dodaje, że Przedszkole w Święciechowie mieści się w 5 miejscowościach. Tutaj w Święciechowie są cztery oddziały. To jest ta główna siedziba. Natomiast jeszcze mamy dwa oddziały w Lasocicach,  dwa oddziały w Długiem Starem, jeden oddział w Niechłodzie, jeden w Gołanicach, tak że jest to tak organizacyjnie rozsiane. Ciężkie jeżeli chodzi o opanowanie jakby dnia codziennego, od tych spraw takich logistycznych. Tam wszyscy będziemy na miejscu, pod jednym dachem, tak że będzie naprawdę, myślę że jest wspaniale. Miejsc mamy zarezerwowanych 300 i zawsze co roku było tak że ileś dzieci się nie dostawało do przedszkola zwłaszcza tych trzy letnich. Tam mam nadzieję, że pierwszy raz będzie tak, że wszyscy po prostu znajdą miejsce i i wszystkie dzieci będą zaopiekowane i będą mogły korzystać z wychowania przedszkolnego.

Przedszkole w Święciechowie

i

Autor: fot. ESKA Przedszkole w Święciechowie

Szczegółowe informacje o programie oraz o możliwościach uzyskania dofinansowania znajdują się na stronie internetowej: www.wrpo.wielkopolskie.pl

Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej