Przedmiot historia tańca w szkołach. Kiedy pojawi się w podstawie programowej?

2021-09-14 11:57
szkoła
Autor: TOMASZ RYTYCH/REPORTER/EastNews

Na uczniów stale czekają zmiany. W tym roku szkolnym zmieniony został kanon lektur, jak również godziny odbywania się przedmiotu WDŻ. Oficjalnie wiadomo już, że w podstawie programowej, jako przedmiot realizowany na poziomie rozszerzonym, pojawi się historia tańca. Nie będzie to miało jednak miejsca w tym roku szkolnym. Kiedy zatem?

Przedmiot historia tańca interesuje wszystkich uczniów, którzy dowiedzieli się o wprowadzającym go rozporządzeniu, jakie podpisał minister edukacji Przemysław Czarnek. Czy będzie to przedmiot obowiązkowy? Kiedy zostanie wprowadzony? Te pytania mocno nurtują uczęszczających do szkół podstawowych i ponadpodstawowych uczniów, na których w rozpoczętym 1 września roku szkolnym 2021/22 czekało wiele zmian. Pierwszą i z pewnością dla wielu najważniejszą z nich była ta, że zajęcia ponownie odbywają się w szkole, a nie w domach, jak przez zdecydowaną większość roku szkolnego 2020/21. Druga ze zmian dotyczy kanonu lektur. Ministerstwo Edukacji i Nauki wprowadziło nowe tytuły, z którymi będą musieli zapoznać się uczniowie. W tym samym rozporządzeniu wspomniano jeszcze o zmianach w godzinach odbywania się przedmiotu WDŻ oraz wprowadzeniu nowego przedmiotu, jakim jest historia tańca. Co o nim wiemy? 

Historia tańca - nowy przedmiot

Jak można przeczytać na stronie MEiN, w rozporządzeniu w sprawie podstawy programowej kształcenia ogólnego dla liceum ogólnokształcącego, technikum oraz branżowej szkoły II stopnia została ustalona podstawa programowa przedmiotu historia tańca jako jednego z przedmiotów, które mogą być realizowane w liceach ogólnokształcących i technikach w zakresie rozszerzonym. Na wprowadzenie przedmiotu trzeba będzie jednak trochę zaczekać. Według zamieszczonych w sieci informacji szkoły będą mogły uwzględnić w planie nauczania zajęcia z tego przedmiotu dopiero od roku szkolnego 2023/2024.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?
Najnowsze