testy

i

Autor: LUKASZ OSTALSKI/REPORTER/EastNews

Próbny egzamin ósmoklasisty 2021 - DATA. Kiedy uczniowie napiszą testy CKE?

2021-02-18 13:18

To już pewne! Ósmoklasiści niebawem przystąpią do próbnych testów, które organizowane są przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Egzaminy odbywać się będą przez trzy dni, a na młodzież czeka język polski, matematyka i język obcy nowożytny. Data testów próbnych jest już znana. Szczegółowy harmonogram znajdziecie poniżej.

Próbny egzamin ósmoklasisty 2021 - DATA. Kiedy uczniowie napiszą testy CKE? To ciekawi wielu uczniów, ale także ich rodziców. Choć nauka ze względu na pandemię odbywa się w dalszym ciągu w formie zdalnej, to na młodzież z ósmych klas czekają testy podsumowujące ich wiedzę, zdobytą na przestrzeni lat w szkole podstawowej. Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy dla każdego ucznia i choć nie da się go nie zdać, to zdobyte punkty odgrywają dużą rolę w trakcje rekrutacji do liceum, bądź technikum. W tym roku główne testy zostały zaplanowane na końcówkę maja i rozpoczną się tradycyjnie językiem polskim - 25 maja. W następnych dniach na uczniów tradycyjnie czekać będzie arkusz z matematyki, a także z języka obcego nowożytnego (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i włoski).

Ze względu na pandemię, uczniowie z ósmych klas mają więcej czasu na opanowanie materiału, ale także testy będą trochę łatwiejsze. Ministerstwo Edukacji narodowej wprowadziło lekką modyfikację arkuszy, a ponadto została zmniejszona lista lektur obowiązkowych. Zanim dojdzie do głównych, majowych egzaminów na młodzież czekać będą próbne testy. Kiedy się odbędą?

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Próbne Egzaminy Ósmoklasisty 2021 - DATA

Data próbnych egzaminów ósmych klas jest już znana i potwierdzona przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Harmonogram wygląda następująco:

  • 17 marca br. (środa), godz. 9:00 – język polski
  • 18 marca br. (czwartek), godz. 9:00 – matematyka
  • 19 marca br. (piątek), godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

Co ciekawe, przeprowadzenie testu diagnostycznego jest dobrowolne. Jeśli dana szkoła podejmie decyzję o jego przeprowadzeniu, to musi zostać przeprowadzony w warunkach zbliżonych do tych, co obowiązują podczas właściwego egzaminu. Mowa oczywiście o odpowiedniej godzinie rozpoczęcia pracy ucznia z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań oraz zaznaczanie odpowiedzi na karcie. Więcej informacji na temat próbnych egzaminów ósmoklasisty, znajdziecie na stronie GOV.pl.

Szkoła - typowe teksty nauczycieli

Pytanie 1 z 14
Dzwonek/przerwa jest dla ...