Próbny egzamin ósmoklasisty 2020 - ODPOWIEDZI CKE angielski online [ARKUSZE, ZADANIA]

2020-04-05 21:31 RW
Próbny egzamin ósmoklasisty 2020 - ODPOWIEDZI CKE angielski online [ARKUSZE, ZADANIA]
Autor: cke.gov.pl Próbny egzamin ósmoklasisty 2020 - ODPOWIEDZI CKE angielski online [ARKUSZE, ZADANIA]

Próbny egzamin ósmoklasisty kończy się 1 kwietnia, a uczniowie mieli za zadanie rozwiązać zadania z języków obcych. W wyniku panującej pandemii koronawirusa egzamin ósmoklasisty próbny pierwszy raz w historii odbył się w trybie online i wnioski raczej są optymistyczne. Jakie były zadania? Jakie są odpowiedzi? Na jaki temat było wypracowanie? Przekonajcie się sprawdzając arkusze - na ESKA.pl!

Próbny egzamin ósmoklasisty 2020 angielski CKE online - arkusze 1.04.2020 pojawiły się tuż przed godziną 9:00. Jakie zadania sprawiły uczniom problemy? Jak wyglądał próbny egzamin ósmoklasisty 2020 online z angielskiego, niemieckiego czy hiszpańskiego? Arkusz CKE próbnego egzaminu 8-klasisty podrzucamy w tym miejscu. Pierwszym zadaniem - od początku trwania zmagań z egzaminem - było znalezienie przez uczniów właściwego testu do rozwiązania. Nie jest to skomplikowane, ponieważ znajduje się on na oficjalnej stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Następnie należy zapisać materiały na dysku komputera,  wydrukować arkusz lub rozwiązać go na ekranie monitora. Próbny egzamin ósmoklasisty 2020 online CKE to na pierwszych dwóch stronach dokładna instrukcja o tym, jak należy umieścić odpowiedzi. Tam także informacja o czasie trwania egzaminu. W momencie, gdy minął czas wyślij rozwiązania nauczycielowi drogą mailową w formie uzupełnionych plików lub zdjęć/skanów poszczególnych kartek rozwiązań. Następnie czekaj na wynik, który przedstawi ci nauczyciel.

Zobacz: Matury i egzaminy ósmoklasisty ODWOŁANE? Zaskakujący apel uczniów i ZNP!

Próbny egzamin ósmoklasisty 1.04.2020 angielski - ARKUSZE

Próbny egzamin ósmoklasisty 2020 CKE online 1 kwietnia pojawił się tuż przed godziną 9:00. Arkusze egzaminu próbnego z angielskiego można pobrać z oficjalnych stron Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych oraz ze strony Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dodatkowo dostępny jest na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Linki podrzucamy poniżej:

Próbny egzamin ósmoklasisty 2020 CKE online - ARKUSZE ANGIELSKI

Próbny egzamin ósmoklasisty 2020 CKE online - ARKUSZE NIEMIECKI

Próbny egzamin ósmoklasisty 2020 CKE online - ARKUSZE HISZPAŃSKI

Próbny egzamin ósmoklasisty 2020 CKE online - ARKUSZE FRANCUSKI

Próbny egzamin ósmoklasisty 2020 CKE online - ARKUSZE ROSYJSKI

Próbny egzamin ósmoklasisty angielski 2020 - ZADANIA

Próbny egzamin ósmoklasisty 2020 CKE online 1 kwietnia, to zadania z języków obcych. Uczniowie mogli wyrazić chęć zdawania języka hiszpańskiego, włoskiego, rosyjskiego, niemieckiego, czy oczywiście angielskiego. Pierwsze dwie strony to szczegółowa informacja o tym, jak przenieść rozwiązania na kartę odpowiedzi, a także podpowiedź dotycząca tego, jak zaznaczyć pomyłkę i zapisać poprawną odpowiedź w zadaniach otwartych i zamkniętych. Już na trzeciej stronie znalazło się pierwsze zadanie. Dotyczyło ono słuchania, które należało ściągnąć razem z arkuszami z oficjalnej strony internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej lub Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. W przypadku języka angielskiego, który zdawało najwięcej uczniów czytanie kończy się w piątym zadaniu. W nim należy wybrać właściwą reakcję: 

Zadanie 5.1. W kawiarni chcesz zamówić kawałek szarlotki. Co powiesz kelnerowi?

 • A. Could I have a piece of apple pie, please.
 • B. Will you order some apple pie?
 • C. I’m not fond of apple pie.

Zadanie 5.2. Babcia prosi Cię o pójście do apteki. Jak wyrazisz zgodę?

 • A. Do you need any help?
 • B. Well, can you ask my brother?
 • C. Alright, what would you like me to get?

Zadanie 5.3. Chcesz namówić kolegów do wspólnego wyjścia na basen. Jak im to zaproponujesz?

 • A. Can you swim well?
 • B. Do you like swimming?
 • C. How about going swimming?

Zadanie 5.4. Twój młodszy brat wygrał konkurs. Jak go pochwalisz?

 • A. Good luck!
 • B. Good job!
 • C. Good idea!

Szóste zadanie dotyczy uzupełnienia dialogów, a siódme przeczytania tekstu i wybrania prawdziwdłowej odpowiedzi. Ostatnie zadanie, czternaste, najwyżej punktowane (0-10), dotyczyło wypowiedzi w języku angielskim. Jego treść, to:

Wspólnie z rodzicami spędziłeś(-aś) tydzień wakacji pod namiotem. W e-mailu do koleżanki z Anglii:

 • wyraź swoją opinię o miejscu, w którym znajdowało się Wasze pole namiotowe
 • napisz, co robiliście podczas wypoczynku
 • opisz pogodę, która była podczas Waszego pobytu na polu namiotowym.

Napisz swoją wypowiedź w języku angielskim. Podpisz się jako XYZ. Rozwiń swoją wypowiedź w każdym z trzech podpunktów, tak aby osoba nieznająca polecenia w języku polskim uzyskała wszystkie wskazane w nim informacje. Pamiętaj, że długość wypowiedzi powinna wynosić od 50 do 120 słów (nie licząc wyrazów podanych na początku wypowiedzi). Oceniane są: umiejętność pełnego przekazania informacji, spójność, bogactwo językowe oraz poprawność językowa

Próbny egzamin ósmoklasisty 2020 - ODPOWIEDZI CKE angielski online [ARKUSZE, ZADANIA]
Autor: cke.gov.pl Próbny egzamin ósmoklasisty 2020 - ODPOWIEDZI CKE angielski online [ARKUSZE, ZADANIA]

Próbny egzamin ósmoklasisty CKE online - ODPOWIEDZI

Odpowiedzi do zadań na próbnym egzaminie ósmoklasisty 2020 pojawią się 8 kwietnia 2020 na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Jednocześnie Próbny egzamin ósmoklasisty powinien być przeprowadzany wyłącznie w celu informacyjnym (tj. danie uczniom kolejnej szansy pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) oraz diagnostycznym (tj. zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia).

Warto dodać, że Centralna Komisja Egzaminacyjna za nieuzasadnione uważa wystawianie ocen cząstkowych na podstawie uzyskanych przez danego ucznia wyników egzaminu próbnego z poszczególnych przedmiotów.

Najnowsze