Matury i egzaminy ósmoklasisty ODWOŁANE? Zaskakujący apel uczniów i ZNP!

2020-03-31 15:09 MK
Matura
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News

Wielkimi krokami zbliża się najbardziej stresujący czas dla wszystkich uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i średnich. Mowa oczywiście o egzaminach ósmoklasisty oraz o maturach. Panująca na świecie pandemia koronawirusa dokłada młodzieży, ich rodzicom i nauczycielom jeszcze więcej stresu. Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego wystosował specjalny apel, w którym prosi o to, by egzaminy zostały odwołane! Szczegóły na ESKA.pl.

Matury i egzaminy ósmoklasisty odwołane? Tego chcą uczniowie oraz ich nauczyciele! W poniedziałek, Związek Nauczycielstwa Polskiego wystąpił do ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego z apelem o odwołanie nadchodzących egzaminów. Prośba motywowana jest oczywiście ciągle zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną. Liczba osób zakażonych koronawirusem w naszym kraju stale rośnie, a rząd podejmuje coraz bardziej restrykcyjne kroki, by zapewnić obywatelom bezpieczeństwo. Jednym z postanowień premiera Mateusza Morawieckiego było zamknięcie wszystkich placówek oświatowych. Od środy 25 marca, uczniowie kontynuują naukę zdalnie. W formie online przystąpią oni również do próbnych matur oraz egzaminów ósmoklasisty.

I choć zatwierdzone przez rząd postanowienia obowiązywać mają wstępnie do 10 kwietnia 2020 roku, coraz więcej uczniów i nauczycieli zastanawia się nad tym, w jakiej formie mają odbywać się najważniejsze egzaminy, decydujące o przyjęciu nastolatków do szkół średnich bądź na studia. Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego - Sławomir Broniarz zdecydował się na wysłanie apelu do ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego, mającego skłonić go do odwołania zaplanowanych egzaminów. Zgodnie z harmonogramem, ósmoklasiści mieliby sprawdzić swoją wiedzę w dniach 21-23 kwietnia, natomiast maturzyści od 4 do 21 maja 2020 roku.

Imprezy masowe odwołane 2020 - LISTA koncertów i wydarzeń

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Matury i egzaminy ósmoklasisty 2020 odwołane?

Zdaniem Sławomira Broniarza, panująca na świecie, w tym również w naszym kraju pandemia koronawirusa, uniemożliwia bezpieczne przeprowadzenie testów we wskazanych w harmonogramie terminach. W związku z tym, prezes ZNP wystosował specjalny apel do Ministerstwa Edukacji Narodowej, w którym nalega, by daty egzaminów ósmoklasisty i matur uległy zmianie.

- Naszym podstawowym zadaniem w tej chwili jest ochrona życia i zdrowia uczniów i ich rodzin oraz nauczycieli i pracowników oświaty. Dlatego jako nauczyciele apelujemy o odwołanie kwietniowych i majowych egzaminów zewnętrznych - można przeczytać w piśmie.

Postulat Związku Nauczycielstwa Polskiego poparli również sami uczniowie.

Najnowsze