matura

i

Autor: pixabay/PourquoiPas

Próbna matura 2023 - oceny. Czy nauczyciel może wystawić ocenę za egzaminy próbne?

2022-11-21 11:24

Matura 2023 zbliża się wielkimi krokami. Próbne egzaminy w grudniu, to dobry moment, by sprawdzić swoją wiedzę oraz zapoznać się z przykładowymi zadaniami, które mogą pojawić się na nowej maturze 2023. Sprawdziliśmy, czy za próbne egzaminy dojrzałości nauczyciele mogą wystawiać oceny. Będziecie zdziwieni!

Próbna matura 2023 to znakomite moment, by przygotować się do egzaminu dojrzałości w maju, ale również, aby sprawdzić swoją wiedzę i zapoznać się z nową formą egzaminu i oceniania wiedzy. W związku z tym, że matura 2023 odbędzie się w nowej formule, na uczniów czeka sporo zmian związanych z treścią zadań, ich ilością oraz długością czasu na napisanie egzaminów. Nic dziwnego, że uczniowie zastanawiają się, czy będą oceny za maturę próbną 2023. Od 12 do 22 grudnia uczniowie przystąpią do sprawdzenia swojej wiedzy nie tylko z przedmiotów obowiązkowych, ale również dodatkowych. Przystąpienie do próbnej matury jest dobrowolne dla każdej ze szkół. To od dyrektora oraz nauczycieli zależy, czy uczniowie przystąpią do egzaminów. Na podstawie matur próbnych nauczyciele nie mogą wystawiać ocen semestralnych.

Próbna matura 2023 płatna! Uczniowie musieli zapłacić za arkusze maturalne

Burger Drwala w wersji FIT. Jak zrobić go w domu? | ESKA XD - Fit vlog #62

Próbna matura 2023 - oceny

Oceny za próbne matury nie powinny być wystawiane przez nauczycieli, ponieważ egzaminy służą diagnozie mocnych i słabych stron uczniów. Centralna Komisja Egzaminacyjna za nieuzasadnione uważa wystawianie ocen cząstkowych na podstawie uzyskanych przez danego ucznia wyników egzaminu próbnego z poszczególnych przedmiotów.

Próbna matura w grudniu 2022 - kiedy? Dla kogo i czy jest obowiązkowa?