Powrót na uczelnie 2021 - kiedy studenci wracają na studia? Znamy datę!

2021-05-04 10:56 Ewelina Kulasza
studia
Autor: LECH GAWUC/REPORTER/EastNews

Nie tylko uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych czekali na informację o odwieszeniu zajęć stacjonarnych, ale również wielu studentów. Kiedy w takim razie wracają na uczelnię? Czy powrót będzie możliwy jeszcze w tym roku akademickim? Minister Edukacji zabrał głos w tej sprawie. Data jest już znana!

Powrót na uczelnie 2021 - kiedy studenci wracają na studia? To z pewnością zastanawia wielu studentów. Nauka zdalna trwa nie tylko w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, ale także na uczelniach wyższych. Studenci słuchają wykładów prosto ze swoich domów i podobnie uczestniczą w innych zajęciach i ćwiczeniach. Tylko niektóre kierunki wróciły do nauczania stacjonarnego, ale nadal nie odbywa się to tak, jak było przed pandemią. Powoli zaczynają spadać zakażenia, społeczność zaczyna przyjmować szczepionki, dlatego rząd zdecydował się poluzwać niektóre obostrzenia. Młodzież od maja stopniowo zacznie wracać do szkół, ale co w takim razie ze studentami, którzy na czas pandemii przestali wynajmować stancje i mieszkają ze swoimi rodzicami z daleka od uczelni?

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Kiedy studenci wracają na uczelnie?

Kiedy powrót na uczelnie? W czwartek 29 kwietnia odbyła się konferencja prasowa Ministra Edukacji i Nauki po posiedzeniu Zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty. Zostały tam poruszone kwestie nauki w szkołach i dodatkowych zajęć, ale także wspomniano o studentach i ich powrotu do nauki stacjonarnej. Minister Edukacji Przemysław Czarnek zabrał głos w tej sprawie i powiedział, że ze studentami jest inaczej niż z uczniami. Studenci w dobie pandemii przestali wynajmować stancje czy też akademiki i wrócili do swoich rodzinnych miejscowości. Ściąganie ich ponownie na uczelnie pod koniec roku akademickiego mogłoby przysporzyć im trochę kłopotów, dlatego Minister powiedział, że nie będzie obowiązku powrotu na uczelnie. Jedynie będzie wprowadzone zalecenie, aby tam gdzie to tylko możliwe zamieniać naukę na stacjonarną bądź hybrydową. Kiedy w takim razie studenci wrócą na uczelnie? Najprawdopodobniej będzie do sesja egzaminacyjna letnia, która zaleca się aby odbywała się zdalnie. Wypowiedź Ministra Edukacji i Nauki możecie posłuchać na nagraniu na Facebooku, przesuwając czas do około 15 minuty.

Najnowsze