Powrót do szkoły 2020 z Facebookiem! Aplikacja uruchamia Centrum Edukacyjne. O co chodzi?

2020-08-20 11:19
Facebook
Autor: Pixabay.com

Powrót do szkoły 2020 z Facebookiem! Okazuje się, że popularna platforma społecznościowa uruchamia nowe centrum edukacyjne dla nauczycieli, które ma za zadanie pomóc uczniom, rodzicom, a także nauczycielom w odnalezieniu się w nowej sytuacji spowodowanej pandemią. Jak będzie działać nowe Centrum Edukatorów na Facebooku? Zobaczcie sami!

Powrót do szkoły 2020 będzie zdecydowanie inny niż kiedykolwiek, a wszystko za sprawą pandemii koronawirusa na świecie, która nieustannie trwa. System edukacji w tym roku został mocno zaburzony. Uczniowie, nauczyciele, a także rodzicie musieli zetknąć się chociażby z nauką zdalną, która nie dla wszystkich była tak prostą sprawą, jak mogłoby się wydać na pierwszy rzut oka. Zmiany spowodowane pandemią koronawirusa są odczuwalne na wielu życiowych płaszczyznach, w tym także w sektorze edukacji, dlatego też Facebook idący z duchem czasu pracuje nad nową aktualizacją, która ma ułatwić edukację w szkołach. Na czym będzie koncentrowało się Centrum Edukatorów od Facebooka? Funkcja ma przede wszystkim wspierać nauczycieli, udostępniać wyniki nauczania, aktualizować plan lekcji i zajmować się umiejętnościami cyfrowymi. Sezon na powrót do szkoły wygląda inaczej w tym roku ze względu na COVID-19, a rodzice, nauczyciele i uczniowie na całym świecie stoją przed niezliczonymi wyzwaniami, od zdalnego nauczania i uczenia się, Dlatego uruchamiamy Centrum Edukatora, aby wspierać nauczycieli i udostępniać zasoby w naszych aplikacjach, aby pomóc ludziom poruszać się po nowym roku szkolnym, pozostawać w kontakcie i dbać o siebie nawzajem. - wyjaśniają pracownicy Facebooka. 

Facebook - Centrum Edukatorów

Centrum Edukatorów od Facebooka, poza pomaganiem uczniom, rodzicom, a także nauczycielom poprzez udostępnianie szeregu zasobów edukacyjnych, będzie także potrafiło rozpoznać różne skutki pandemii. Nowość od Facebooka będzie zawierać sekcje poświęcone samopoczuciu nauczycieli, które w obliczu wyzwań spowodowanych pandemią ma prawo być różne.

Bezpieczna szkoła. Koronaporadnik "Będzie dobrze" Adama Federa odc. 38
Najnowsze