Powrót do szkół w kwietniu 2021 jednak nastąpi?! Czarnek TYMI słowami zaskoczył

Powrót do szkół w kwietniu 2021 jednak nastąpi?! Czarnek TYMI słowami zaskoczył
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News Powrót do szkół w kwietniu 2021 jednak nastąpi?! Czarnek TYMI słowami zaskoczył

Powrót do szkół w kwietniu 2021 to spełnienie marzeń tysięcy uczniów, którzy tęsknią za szkolnymi ławkami, tradycyjnymi sprawdzianami i kolegami. Nadzieje na powrót do szkół po świętach wydają się coraz większe. Tym bardziej po słowach Ministra Edukacji i Nauki. Czy powrót do szkół w kwietniu to pewnik? Poznajcie najnowsze informacje w tej kwestii już teraz.

Powrót do szkół w kwietniu 2021 coraz bardziej możliwy. Czy powrót do szkół po świętach 2021 jednak nastąpi?! Choć jeszcze w połowie marca eksperci nie dawali na to szans, to jednak teraz pojawia się taka pozytywna perspektywa. Uczniowie z niecierpliwością wyczekują i mają nadzieję, że uda im się wrócić do szkolnych ławek jeszcze przed zakończeniem trwającego roku szkolnego. Niewątpliwie, koniec nauki zdalnej 2021 zbliża się wielkimi krokami, co powinno cieszyć i napawać optymizmem. Wkrótce bowiem najstarsi uczniowie przystąpią do matury, a uczniowie ze szkół podstawowych tuż przed kolejnym etapem edukacji napiszą egzamin ósmoklasisty. Większe nadzieje na bliski koniec lekcji zdalnych pojawiły się po słowach ministra edukacji i nauki, Przemysława Czarnka. Co powiedział szef resortu?

MATURA 2021: czy matematyka zaskoczyła?

Powrót do szkół KWIECIEŃ 2021 - czy będzie?

Powrót do szkół w kwietniu 2021 to praktycznie ostatnia szansa dla wielu uczniów na poprawienie ocen w bezpośrednim kontakcie z nauczycielem i możliwość nadrobienia ewentualnych zaległości. Uczniowie wrócą do szkół w kwietniu pod jednym warunkiem. Tym samym, o którym ministerstwo informuje od ponad roku. Jeżeli liczba zakażeń w naszym kraju będzie spadać to jest perspektywa, by uczniowie jeszcze w kwietniu wrócili do szkół. Przemysław Czarnek na antenie Radia Lublin przekazał informacje, że być może nastąpi to w systemie hybrydowym, czyli zamiennie w szkołach i w trybie zdalnym: 

Jest szansa, żeby wszystkie dzieci poszły do szkoły jeszcze w kwietniu. Być może nastąpi to w systemie hybrydowym, ale jest na to szansa. Nie mówię jednak, że na pewno to nastąpi. Wszystko zależy od tego, kiedy trzecia fala ustąpi i kiedy będziemy mieli radykalny spadek zakażeń. A to ostatnie zależy od nas

- powiedział Czarnek. Epidemiolodzy tuż przed świętami zaapelowali, by przestrzegać zasada bezpieczeństwa sanitarnego: dezynfekować ręce, zasłaniać usta i nos oraz przebywać w jak najmniejszym gronie osób. Teoretycznie w najtrudniejszej sytuacji są uczniowie ósmych klas szkół podstawowych i tegoroczni maturzyści. Z myślą o tej grupie ministerstwo wyraziło zgodę, by dyrektorzy organizowali zajęcia przygotowawcze do majowych egzaminów. 

Powrót do szkół KWIECIEŃ 2021 - kto pierwszy? [KLASY]

Maturzyści i uczniowie ósmych klas podstawowych? Kto pierwszy wróci do szkół, jeśli rząd ogłosi oficjalnie taką decyzję i da zielone światło? Minister Edukacji i Nauki powiedział, że w pierwszej kolejności powrócą uczniowie podstawówek i przedszkola. 

Dzieci będą wracać do nauki stacjonarnej, poczynając od przedszkoli, przez klasy 1-3 i całe podstawówki. Jest szansa, żeby wszystkie dzieci poszły do szkoły jeszcze w kwietniu.

23 marca Czarnek na antenie Polskiego Radia wyraził nadzieję, że uczniowie pojawią się w szkołach 12 kwietnia. Takie było pierwotne założenie, gdy pojawiło się nowe rozporządzenie o przedłużeniu nauki zdalnej dla wszystkich: - Zakładamy, że będzie ten lockdown trwał trzy tygodnie, stąd rozrządzenie zostało wydane i obowiązuje do 11 kwietnia. Dodatkowym czynnikiem, który ma pomóc w decyzji związanej z tym, by powrót do szkół w kwietniu nastąpił są szczepienia nauczycieli. Minister Edukacji i Nauki zapewnił, iż środowisko wychowawców jest całkowicie bezpieczne.

Data powrotu do szkół zmienia się w wyniku trudnej sytuacji epidemicznej. Większość uczniów przeszło na tryb zdalny pod koniec października. Niektórzy mieli nadzieję, że wrócą do szkolnych ławek jeszcze w listopadzie. Tak się jednak nie stało. W grudniu całkowicie wykluczono powrót, a w styczniu powróciły tylko dzieci z klas 1-3. Nadzieja była duża, że powrót do szkół w marcu 2021 będzie możliwy dla maturzystów i ósmoklasistów, jednak pojawiła się trzecia fala. Ministerstwo Edukacji i Nauki zdecydowało, iż nauka zdalna zostanie przedłużona do 11 kwietnia, co oznacza, że uczniowie, jeśli w ogóle, to najszybciej powrócą do szkół 12 kwietnia 2021. W czasie kolejnej konferencji prasowej, która z udziałem Adama Niedzielskiego odbędzie się 7 lub 8 kwietnia można się spodziewać, że zostanie ogłoszona decyzja o przedłużeniu nauki zdalnej o kolejne 14 dni. Może to oznaczać, że uczniowie wrócą do szkół najszybciej 26 kwietnia. Warto jednak dodać, że tegoroczni maturzyści kończą edukację 30 kwietnia 2021, więc prawdopodobnie już w ogóle nie wrócą na zajęcia.

Najnowsze