Powrót do szkół 2021 - kiedy OSTATECZNA decyzja? Kiedy koniec nauki zdalnej? [DATA]

2021-03-30 12:05
Powrót do szkół 2021 - kiedy OSTATECZNA decyzja? Kiedy koniec nauki zdalnej? [DATA]
Autor: Piotr Molecki/East News Powrót do szkół 2021 - kiedy OSTATECZNA decyzja? Kiedy koniec nauki zdalnej? [DATA]

Powrót do szkół 2021 w kwietniu czy w maju? Uczniowie, ale również rodzice i nauczyciele, z niecierpliwością czekają na ogłoszenie ostatecznej decyzji w tej sprawie. Niewątpliwie koniec nauki zdalnej dla wielu okaże się zbawienny, chociażby ze względu na chęć poprawienia ocen.

Powrót do szkół 2021 - kiedy ostateczna decyzja? Kiedy koniec nauki zdalnejData powrotu do szkół od kilku miesięcy elektryzuje samych zainteresowanych, rodziców, ale również nauczycieli. Nie brakuje opinii, że uczniowie nie wrócą już na zajęcia w salach lekcyjnych, podczas trwającego drugiego semestru. Całkiem prawdopodobne jest natomiast to, że maturzyści zawitają w murach swojej szkoły jeszcze w kwietniu, ale tylko po to, by odebrać świadectwo ukończenia edukacji. Szanse na pojawienie się pozostałych uczniów, regularnie przystępujących na zajęcia stacjonarne dla wielu internautów są znikome. Jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o powrót do szkół 2021? Kiedy ogłoszenie decyzji?

Alicja Szemplińska szykuje się do matury. Nauka nie idzie zbyt dobrze [WYWIAD]

Powrót do szkół 2021 - kiedy decyzja?

Kiedy koniec zdalnej nauki? Zastanawiacie się, kiedy powrót dzieci do szkół i przywrócenie nauki stacjonarnej? Od wielu miesięcy to najpopularniejsze i najczęściej zadawane pytania przez uczniów. Najbliższej decyzji, w sprawie ewentualnego przywrócenia zajęć lekcyjnych można się spodziewać 7, 8 lub 9 kwietnia 2021. Do 11 kwietnia obowiązuje najnowsze rozporządzenie o nauczaniu zdalnym. 

Powrót do szkół 2021 - data, kiedy

Powrót do szkół 2021 elektryzuje uczniów wszystkich klas, ale również rodziców, którzy codziennie obserwują swoją pociechę podczas nauki przed komputerem. Tomasz Rzymkowski gościł w TVP Info, gdzie zaapelował do widzów, by ograniczyli swoją mobilność. Wtedy powrót do szkół nastąpi znacznie szybciej:

Jeśli tylko możemy, ograniczmy naszą mobilność społeczną, wychodźmy z domu tylko w koniecznych sytuacjach, unikajmy kontaktu z innymi ludźmi 

- powiedział wiceminister edukacji i zdradził, czy są szanse na powrót do szkół od 12 kwietnia. Skomentował, że rząd przy tego typu decyzjach działa elastycznie, co dwa tygodnie:

Na razie mamy sytuację bardzo dramatyczną i musimy czekać aż liczba nowych przypadków radykalnie spadnie. (...). Tak długiej perspektywy nie widzimy, podejmujemy decyzje w sposób elastyczny, w cyklach dwutygodniowych.

- powiedział Rzymkowski. Warto przypomnieć, że uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach 18 stycznia 2021. Ponownie uczą się zdalnie od 22 marca 2021. Pozostali uczniowie, czyli ci z klas 4-8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od 26 października 2020 uczą się zdalnie (część uczniów uczyła się zdalnie również pod koniec marca 2020). 

Powrót do szkół 2021 nie nastąpi do 11 kwietnia 2021. Kolejne decyzje mamy poznać w nadchodzących dniach, tuż po świętach wielkanocnych.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze