Powrót do szkół 31 maja - kiedy wakacje 2021? Ile dni zostało do zakończenia roku szkolnego?

2021-05-29 9:22
Zakończenie roku szkolnego
Autor: KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Już za moment uczniowie powrócą do szkół, by zakończyć rok szkolny w towarzystwie swoich kolegów i koleżanek z klasy. Odwieszenie zajęć stacjonarnych nastąpi w najbliższy poniedziałek. W głowach młodzieży przyzwyczajonych do nauki zdalnej z pewnością pojawia się już pytanie - ile dni zostało do wakacji? Najbardziej wyczekiwany okres przez wszystkich uczniów zbliża się wielkimi krokami.

Powrót do szkół 31 maja wywołał niemałe poruszenie. Wielu uczniów zachodziło w głowę, po co zdecydowano się na odwieszenie zajęć stacjonarnych w ostatnim miesiącu roku szkolnego 2020/21. Głos w tej sprawie zabrali między innymi minister edukacji Przemysław Czarnek oraz premier Polski Mateusz Morawiecki. Członkowie rządu oświadczyli, że powrót do szkół nawet na 6 tygodni pozwoli uczniom na odbudowanie wspólnoty szkolnej, która została zburzona wskutek światowej pandemii. Przez ponad pół roku zdecydowana większość uczniów kontynuowała naukę w formie zdalnej, co zdaniem ekspertów przekłada się na gorsze przyswajanie wiedzy. Przez utrudnienia w realizacji programu tegoroczni ósmoklasiści i maturzyści mogli liczyć na mniejszą liczbę zagadnień do egzaminów ósmoklasisty i maturalnego.

Wszyscy uczniowie z pewnością nie mogą się już doczekać wakacji. Ile dni zostało do zakończenia roku szkolnego? Ta informacja z pewnością ucieszy wszystkich. Nie licząc weekendów, do wakacji zostało naprawdę bardzo mało czasu!

Za ile dni wakacje? 

Zakończenie roku szkolnego 2020/21 przewidziano w tym roku na 25 czerwca 2021 roku. Oznacza to, że licząc od dnia odwieszenia zajęć stacjonarnych we wszystkich szkołach, uczniom pozostanie zaledwie... 18 dni nauki. W międzyczasie mogą oni liczyć jeszcze na długi weekend związany z obchodami Bożego Ciała. W tym roku święto wypada w czwartek, 3 czerwca.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?
Najnowsze