Powrót do szkół 2021 z podpisem rodzica? Oświadczenia ruszyły pełną parą

Uczniowie szkół średnich zostają w domach
Autor: Pixabay

Powrót do szkół 2021 z podpisem rodzica? Oświadczenia, które informują o braku warunków do nauki zdalnej mogą być furtką gwarantującą powrót do szkół i naukę w trybie stacjonarnym? O tym sposobie zakończenia zdalnej nauki robi się naprawdę głośno!

Powrót do szkół 2021 to zdecydowanie jeden z najgłośniejszych tematów w ostatnim czasie. Wszystkie komunikaty dotyczące zakończenia nauki w trybie zdalnym interesują zarówno nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców, którzy również chcieliby, aby ich dzieci mogły powrócić do edukacji w trybie stacjonarnym. Okazuje się, że presja rodziców i ich nacisk na powrót dzieci do szkół jest o wiele większy niż mogłoby się wydawać.

Polska już jakiś czas temu usłyszała o jednym z pomysłów, który wyszedł od rodziców uczniów, a mowa tutaj o pisanych oświadczeniach, z których jasno wynika, że ich dzieci nie mają w domu warunków do nauki w trybie zdalnym. Co więcej, okazuje się, że ani Ministerstwo Edukacji i Nauki, ani kuratorzy oświaty, a tym bardziej dyrektorzy szkół nie mają prawa podważać oświadczenie rodziców, którzy uparcie twierdzą, że ich dzieci muszą uczyć się w szkole, ponieważ w domu nie mają do tego odpowiednich warunków. 

Powrót do szkół z podpisem rodzica? 

Powrót do szkół za oświadczeniem rodzica? O tym sposobie na zakończenie nauki w trybie online było już głośno jakiś czas temu. Temat ten jednak powrócił, zaraz po tym jak dzieci najmłodszych klas szkół podstawowych oraz szkół specjalnych 1-3 powróciły do placówek szkolnych. Podpisywane oświadczenia przez rodziców ruszyły pełną parą. Wynika z nich, że dyrektorzy szkół mają obowiązek zapewnić uczniom realizację zajęć na terenie szkoły, nawet jeśli rzekome oświadczenie składane przez rodzica nie jest prawdziwe.

Kiedy powrót do szkół? Koniec zdalnego nauczania
Najnowsze