Powrót do szkół 2020: Połowa klasy w szkole, połowa w domu? Nowy pomysł dyrekcji

2020-08-11 13:49 Patrycja Obarowska
Zdalne lekcje - o co chodzi i jak będzie wyglądać nauka z domu?
Autor: pixabay.com Zdalne lekcje - o co chodzi i jak będzie wyglądać nauka z domu?

Powrót do szkół 2020! W dobie pandemii koronawirusa i stale rosnącej liczby zakażeń, powrót uczniów do szkół od 1 września 2020 cały czas stoi pod znakiem zapytania. Choć minister edukacji uspokaja i zapewnia o możliwości bezpiecznego powrotu do placówek szkolnych, dyrekcja wciąż szuka rozwiązań. Połowa klasy w szkole, połowa w domu z transmisją online? To najnowszy pomysł dyrektorów.

Powrót do szkół 2020 wciąż jest niepewny! Czy uczniowie będą mogli wrócić do placówek szkolnych już za kilka tygodni? Minister Edukacji, Dariusz Piontkowski podczas ostatniej konferencji prasowej przedstawił kilka możliwych wariantów bezpiecznego powrotu dzieci do szkół od 1 września 2020 roku. Mimo proponowanych rozwiązań, dyrektorzy wciąż nie są pewni, które rozwiązanie będzie najsłuszniejsze. W dobie pandemii koronawirusa i rosnącej liczby zakażeń, trudno o stabilizację i pewną decyzję, ponieważ to właśnie zdrowie jest najważniejsze. W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało plan na rok szkolny 2020/2021 w oparciu o wytyczne bezpiecznego powrotu do szkół. To jednak dyrektorzy zadecydują, jak finalnie będzie wyglądała nauka w szkołach od września, dlatego już teraz pojawiła się jedna z propozycji. Połowa uczniów na zajęciach szkolnych, połowa w domu przed ekranami transmisji online z lekcji. To jedna z propozycji, która zdaniem dyrektorów mogłaby sprawdzić się w nadchodzącym roku szkolnym 2020/2021.

Powrót do szkół 2020: Połowa klasy w szkole, połowa w domu 

Powrót do szkoły 2020 na bezpiecznych zasadach! Dyrektorzy cały czas zastanawiają się nad najlepszym rozwiązaniem opartym na wytycznych MEN. Jakie pomysły zatem padają? Jednym, o którym już możemy usłyszeć jest transmisja online z lekcji dla połowy uczniów z klasy. Połowa uczniów miałaby słuchać nauczyciela w sali, a druga połowa przed ekranem w domu.

Bezpieczna szkoła. Koronaporadnik "Będzie dobrze" Adama Federa odc. 38

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze