Co ze śnieżną zimą? Tak wygląda prognoza pogody na najbliższe dni

2025-12-13 18:19

Im bliżej Bożego Narodzenia, tym więcej osób zaczyna wypatrywać za oknem większych opadów śniegu. Czy można będzie na nie liczyć już w najbliższych dniach? Sprawdźcie, jak wygląda prognoza pogody Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na 14 i 15 grudnia.

zima

i

Autor: Andrew Keymaster / Unsplash.com

Prognoza pogody IMGW - niedziela, 14 grudnia 2025

W niedzielę, 14 grudnia na zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, a na pozostałym obszarze zwykle duże i całkowite. Jednak po południu w południowej części kraju możliwe są większe przejaśnienia lub rozpogodzenia. Początkowo na północy, wschodzie i południowym wschodzie słabe opady deszczu lub mżawki, w Karpatach miejscami deszcz ze śniegiem, a w wyższych partiach gór także śnieg. Rano w Bieszczadach, Beskidzie Niskim i Beskidzie Sądeckim lokalnie możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna zwykle od 4 st. C do 7 st. C, tylko w dolinach karpackich około 3 st. C. Wiatr słaby, na północy, wschodzie i południu także umiarkowany i porywisty, jedynie na Helu oraz lokalnie w rejonach podgórskich Karpat chwilami dość silny i w porywach do 55 km/h, zachodni i południowo-zachodni. W Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna około 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

W nocy na południu i południowo-zachodnim zachmurzenie małe i umiarkowane, silne zamglenia i miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 metrów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i całkowite, na zachodzie i miejscami w centrum z większymi przejaśnieniami. Na północnym wschodzie możliwe opady mżawki. W Beskidzie Niskim zachmurzenie całkowite i możliwe słabe opady marznącej mżawki, powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od minus 2 st. C na południu, około 1 st. C w centrum do 5 st. C nad morzem; chłodniej lokalnie w dolinach karpackich, około minus 6 st. C. Wiatr słaby, na północy i północnym wschodzie umiarkowany i porywisty, a nad morzem i na Suwalszczyźnie okresami także dość silny, zachodni i południowo-zachodni. W stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna około 3 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

Prognoza pogody IMGW - poniedziałek, 15 grudnia 2025

W poniedziałek, 15 grudnia w południowo-zachodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami bezchmurnie, jedynie w Beskidzie Niskim zachmurzenie duże. Rano lokalnie zanikające mgły ograniczające widzialność do 300 m. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z postępującymi od południowego zachodu większymi przejaśnieniami. Miejscami na północnym wschodzie oraz w Beskidzie Niskim możliwa mżawka. Temperatura maksymalna od 3 st. C na południu, około 5 st. C na przeważającym obszarze kraju do 7 st. C na zachodzie. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, na północnym wschodzie i południu porywisty, w Bieszczadach w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Świąteczne smaki i ceny na Bydgoskim Jarmarku: ile kosztuje zimowa magia?
SuperZdrowi
Święta ducha, a nie brzucha - jak zachować umiar przy świątecznym stole? SUPER ZDROWI