Pogoda WRZESIEŃ 2022 - gorący miesiąc z piękną naturą! Gdzie będzie najcieplej? [PROGNOZA]

2022-09-05 15:07
Pogoda WRZESIEŃ 2022 - gorący miesiąc z piękną naturą! Gdzie będzie najcieplej? [PROGNOZA]
Autor: MAREK LASYK/REPORTER Pogoda WRZESIEŃ 2022 - gorący miesiąc z piękną naturą! Gdzie będzie najcieplej? [PROGNOZA]

Wrzesień będzie kolorowy, drzewa opromienione słońcem przybiorą różne barwy. W przyszłym tygodniu jeszcze ciepło, nawet 28 st. C, ale później już coraz chłodniej - mówi PAP Radosław Droździoł z Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW-PIB.

Spis treści

  1. Pogoda wrzesień 2022 - prognoza pogody

Pogoda wrzesień 2022 - jak będzie? Wrzesień będzie kolorowy, drzewa i krzewy przybiorą różne barwy, a dzień będzie się skracał w szybkim tempie; w Warszawie między pierwszym a trzydziestym września aż o jedną godzinę i 55 minut. Będzie to odczuwalne zwłaszcza o poranku, przypomina Droździoł. Natura przygotowała nas do trochę chłodniejszych wrześniowych temperatur. Od kilku dni noce i poranki zrobiły się chłodne, nawet można powiedzieć, że zimne. W czwartek temperatura mierzona przy gruncie wyniosła w Białymstoku i Siedlcach tylko 3 st. C, zwraca uwagę.

Zmiana czasu JESIEŃ 2022 - kiedy jest? Kiedy przestawiamy zegarki? [DATA]

Marissa i "Stranger" pierwszy raz na żywo!

Pogoda wrzesień 2022 - prognoza pogody

Niestety każda z kolejnych dekad miesiąca będzie chłodniejsza. W pierwszej dekadzie możemy liczyć jeszcze na temperaturę maksymalną dochodzącą do 26 st. C, a lokalnie nawet może być 28 st. C. Taką temperaturę prognozujemy na przyszły tydzień. Tym najcieplejszym dniem będzie prawdopodobnie wtorek, jednak nie w całej Polsce, lecz na zachodzie kraju - wyjaśnia.

Natomiast druga dekada, według prognoz Centrum Modelowania Meteorologicznegoma być chłodniejsza - maksymalnie od 12 do 22 st. C., a minimalnie może to być od zaledwie 4 do 13 st. C. Ostatnia dekada września jeszcze chłodniejsza z temperaturą maksymalną od 10 do 20 st. i minimalną od 1 do 12 stopni Celsjusza.

Jesień 2022 - pogoda. Jak będzie we wrześniu, październiku i listopadzie?

Średnia temperatura powietrza powinna kształtować się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991–2020. To znaczy, że prognozowany miesiąc będzie podobny do typowych, obserwowanych w tych latach, mówi Droździoł. Tłumaczy, że aby ocenić, które z wrześni były typowe dla ostatnich 30 lat bierze się pod uwagę dane dotyczące temperatur z ostatnich 30 wrześni. Sortujemy je od najniższej średniej temperatury, jaką zanotowano w tym miesiącu, do najwyższej. Powstaje swego rodzaju drabinka, w której 10 wrześni z najniższą temperaturą to miesiące poniżej normy, 10 środkowych, to wrześnie z temperaturą w normie i 10 najcieplejszych, jest powyżej normy, wyjaśnia.

Wrzesień, który się zaczął, będzie w normie. To znaczy, że jego średnia miesięczna temperatura będzie w normie, i będzie się kształtować w przedziale między 13,3 a 14,9 st. Celsjusza. Średnia opadów we wrześniu również ma być w normie, czyli dla centralnej Polski prognozowane są opady między 32,1 mm, a 59,7 mm na metr kwadratowy.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze