Jesień 2022 - pogoda. Jak będzie we wrześniu, październiku i listopadzie?

2022-07-21 11:49
Jesień
Autor: Pixabay

Lato trwa w najlepsze, jednak synoptycy przedstawiają już pierwsze informacje o tym, jaką pogodą przywita nas tegoroczna jesień. Czeka nas deszczowy wrzesień? Październik będzie mroźny? Sprawdź, jakich warunków pogodowych można się spodziewać w pierwszych miesiącach jesieni!

Wakacyjne upały potrafią dać się we znaki. Mało kto, podczas wakacji, myśli o tym, jak będzie wyglądać pogoda jesienią. Jednak synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedstawili eksperymentalną, długoterminową prognozę temperatury i opadu na wrzesień, październik i listopad 2022. Jednak warto dowiedzieć się jaka będzie pogoda podczas pierwszych dni szkoły. IMGW podkreśla jednak, że poniższa prognoza jest tylko eksperymentalna i powinna być traktowana tylko jako zarys tego, jak będzie wyglądała jesień.

Afrykańskie upały w Polsce 2022 - kiedy i gdzie?! Będzie prawdziwe piekło! [PROGNOZA]

Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.

Wrzesień - pogoda

Wrzesień zapowiada się cieplej niż w poprzednich latach. Według synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, temperatura w kraju może być wyższa niż pokazuje średnia wieloletnia. Z kolei opady nie będą przekraczać wieloletniej normy. Jedynie na Pomorzu, Podlasiu, Mazowszu, Kujawach i Ziemi Świętokrzyskiej będzie więcej deszczu. Według synoptyków mogą nas w tym miesiącu czekać pierwsze powiewy jesieni, ale też ostatnie, ciepłe tchnienia lata.

Październik - jaka będzie pogoda?

Październik mniej deszczowy niż w poprzednich latach. Ta informacja synoptyków z IMGWmoże wielu ucieszyć. Jeśli chodzi o temperaturę, to wiemy już, że miesiąc ten nie będzie raczej odbiegał od normy wieloletniej. Wszystko wskazuje na to, że październik będzie miesiącem klasycznej jesieni.

Jaka będzie pogoda w listopadzie?

Listopad chłodny, z opadami śniegu. Jednak nie będzie żadnych ekstremalnych warunków. Temperatura oscylować będzie w obrębie średniej wieloletniej. Powinniśmy zatem przygotować się na opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Sonda
Jesień - lubisz tę porę roku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze