Kiedy przestawiamy zegarki?

i

Autor: pexels/Katie Harp

Zmiana czasu JESIEŃ 2022 - kiedy jest? Kiedy przestawiamy zegarki? [DATA]

2022-09-16 11:15

Zmiana czasu z letniego na zimowy budzi wiele kontrowersji. Jest wielu przeciwników przestawiania zegarków. Jednak w dalszym ciągu, niezmiennie jest to praktyka, którą wykonujemy dwa razy w roku. Kiedy przestawiamy zegarki? Będziemy spać godzinę dłużej czy krócej? Kiedy zmiana czasu? Zebraliśmy dla was odpowiedzi na wszystkie te pytania!

Kiedy zmiana czasu z letniego na zimowy 2022? Warto zapamiętać tę datę, ponieważ już niedługo czeka nas przejście z czasu letniego na zimowy. Zmiana czasu od dawno budzi sporo dyskusji. Wielu uważa, że światło dzienne jest dostępne dłużej w zimowe popołudnia, co przyczynia się do mniejszego zużycia energii. Obniża ono też depresję zimową. Decyzję o braku kolejnych zmian czasu podjęły Stany Zjednoczone, gdzie Senat opowiedział się niedawno za wprowadzeniem na stałe czasu letniego w całym kraju. Jednak zmiana czasu obowiązuje w ok. 70 krajach na całym świecie. Wśród nich jest też Polska. Wszystkie państwa członkowskie zmieniają czas tego samego dnia, ale o różnych godzinach w zależności od strefy czasowej.

Pogoda w Polsce 2022 - jak będzie na koniec sierpnia i początek września? [PROGNOZA]

Hity lata 2022 - te piosenki będą towarzyszyć nam w tegoroczne wakacje

Zmiana czasu JESIEŃ 2022 - kiedy?

Będziemy spać godzinę dłużej czy krócej? Czas zimowy, co roku, zmieniamy w ostatnią niedzielę października. Wynika z tego, że zmiana czasu jesień 2022 będzie miała miejsce w nocy z soboty 29 października na niedzielę 30 października 2022 roku. Wtedy wszyscy cofniemy wskazówki o jedną godzinę! I tak z 3:00 nasze zegarki powinny pokazać 2:00. Zmiana oznacza, że w tym dniu śpimy o godzinę dłużej!

Postanowienia na nowy rok szkolny 2022. Najcenniejsze rady na każdy dzień w szkole [TOP 10]

Sonda
Czy zmiana czasu jest potrzebna?