Wiosna

i

Autor: East News / JAN KUCHARZYK

Pogoda na pierwszy dzień wiosny 2019 - jak będzie?

2019-03-12 16:54

Wiosna zawitała do nas już w lutym. Teraz na drzewach pojawiają się już pierwsze pączki, a krokusy i przebiśniegi można zaobserwować w niektórych parkach i lasach. Już teraz dni są coraz dłuższe, a słońce zachwyca do spacerów, dlatego większość z nas niecierpliwie czeka na pierwszy dzień wiosny. Czy zaskoczy nas pogodą? Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl

Wiosna kalendarzowa i astronomiczna rozpoczną się już w połowie marca! 21 pożegnamy panią zimę, topiąc lub paląc kukłę, którą nazywamy Marzanną. Tradycja ta nie zmienia się od lat, a w zabawie chętnie biorą udział przedszkolaki i dzieci z pierwszych klas szkół podstawowych. Czy tym razem podczas rytuału dopisze im pogoda? Jaki będzie pierwszy dzień wiosny? 

Sonda
Jaka jest Twoja ulubiona pora roku?

Pogoda na pierwszy dzień wiosny - jak będzie? 

Pierwszy dzień wiosny będzie wyjątkowo przyjemny! Na terenie całego kraju będziemy mogli cieszyć się dużą ilością słońca. Nie musimy obawiać się również deszczu, chociaż miejscami może zrobić się pochmurno. 

Zobacz też: WIOSNA 2019: POGODA dla Polski optymistyczna! Kiedy i gdzie najcieplej?

Pierwszy dzień wiosny - czy będzie ciepło? 

Pierwszy dzień wiosny rozpieszczać będzie nas również temperaturą. Na terenie całego kraju termometry wskażą ponad 9 stopni na plusie! Najcieplej w Łodzi, gdzie odnotujemy, aż 17 stopni! W Krakowie, Warszawie i Wrocławiu - 15 stopni. Najchłodniej, lecz ciągle przyjemnie będzie w okolicach Gdańska - 11 stopni oraz w Lublinie +9.