WIOSNA 2019: POGODA dla Polski optymistyczna! Kiedy i gdzie najcieplej?

2019-03-24 12:16
WIOSNA 2019: POGODA długoterminowa w Polsce optymistyczna! Kiedy i gdzie najcieplej?
Autor: Pawel Oleszczuk/ East News WIOSNA 2019: POGODA długoterminowa w Polsce optymistyczna! Kiedy i gdzie najcieplej?

Pogoda długoterminowa na wiosnę 2019 ucieszy wszystkich, którzy stęsknili się za słońcem i wysokimi temperaturami. W Polsce bardzo szybko zrobi się ciepło, dzięki czemu będziemy mieć wrażenie, że to lato! Kiedy i w jakim województwie najcieplej? Jak wygląda prognoza pogody dla naszego kraju? Przekonajcie się sprawdzając na ESKA.pl

WIOSNA 2019: pogoda długoterminowa dla Polski ucieszy wszystkich, którzy nie mogą doczekać się ciepłych promieni słońca i wysokich temperatur. Pogoda długoterminowa wiosna 2019 jest o tyle optymistyczna, że ciepło dotrze do naszego kraju wyjątkowo szybciej. Na pewno szybciej, niż rok temu! Pierwszy w 2019 roku przypływ przyjemnego powietrza dotarł do nas już na początku marca. Na dobre wiosna 2019 zagości u nas już w połowie kwietnia!

Przeczytaj: Lato w środku marca! Odnotujemy rekordowe temperatury w Polsce?

WIOSNA 2019 POGODA - kiedy ciepło?

Kiedy wiosna 2019? Pierwszy dzień wiosny to moment, na który czekają wszyscy stęsknieni za słońcem, zieloną trawą, wycieczkami poza miasto, grillem i... śpiewem ptaków. Na spełnienie tych wszystkich kwestii, które wiążą się z wysokimi temperaturami, możecie liczyć na dobre od 15 kwietnia. Wcześniej, bo od połowy marca raz na jakiś czas słońce przebije się przez chmury, ale niestety częściej ma padać deszcz. Pamiętajcie o tym, że oznaką nadejścia wiosny jest również zmiana czasu z zimowego na letni 2019.

WIOSNA 2019 POGODA - gdzie najcieplej?

Gdzie wiosną 2019 najcieplej? Tradycyjnie najszybciej i najcieplej zrobi się w województwie dolnośląskim oraz lubuskim. 31 marca na termometrach w tych regionach zobaczycie nawet 15 stopni Celsjusza w cieniu. Zdecydowanie też, jeśli chodzi o długoterminową prognozę pogody, to chociażby we Wrocławiu czy Zielonej Górze będzie najcieplej - przez całą wiosnę średnio 24 stopnie Celsjusza. Dla porównania w Warszawie - średnio 22 stopnie Celsjusza, a w Gdańsku 17 stopni Celsjusza.

Najcieplej wiosną, bo od 22-29 stopni Celsjusza będzie pod koniec maja i w czerwcu. Dokładną rozpiskę dotyczącą temperatur podrzucamy poniżej:

  • Wiosna 2019 - pogoda Warszawa: średnio 22 stopnie Celsjusza wiosną
  • Wiosna 2019 - pogoda Wrocław: średnio 24 stopnie Celsjusza wiosną
  • Wiosna 2019 - pogoda Kraków: średnio 16 stopni Celsjusza wiosną
  • Wiosna 2019 - pogoda Gdańsk: średnio 17 stopni Celsjusza wiosną
  • Wiosna 2019 - pogoda Zakopane: średnio 14 stopni Celsjusza wiosną
  • Wiosna 2019 - pogoda Białystok: średnio 17 stopni Celsjusza wiosną
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze