Słońce na niebie

i

Autor: Pixabay

Pogoda na Boże Ciało 2022. Czeka nas słoneczny i upalny dzień świąteczny?

2022-05-29 9:20

Boże Ciało 2022 to jedno z ważniejszych dla kościoła katolickiego święto w roku. Dzień ten zawsze wypada po oktawie Zesłania Ducha Świętego. Dla wielu osób jest to okazja nie tylko do udziału w uroczystościach kościelnych, ale też do wypoczynku czy zorganizowania małej wycieczki. Do tego potrzebna jest dobra pogoda. Czy tak będzie w 2022 roku?

Boże Ciało to potoczna i skrócona nazwa Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Każdego roku wypada ona w czwartek. Warto także zaznaczyć, iż ustawowo jest to wolny dzień od pracy. Charakterystyczną tradycją dla obchodów Bożego Ciała są procesje prowadzone do czterech ołtarzy - to właśnie główny punkt Bożego Ciała. Podczas procesji do czterech ołtarzy przenoszona jest monstrancja z Najświętszym Sakramentem. To także okazja do odpoczynku, spędzenia czasu z rodziną czy krótkiego wyjazdu. Aby wszystkie te plany się powiodły, potrzeba jest dobra pogoda. Czy taka będzie? Sprawdź prognozę pogody na Boże Ciało 2022.

ZOBACZ TAKŻE: Boże Ciało 2022 - wolne od pracy. Ile trzeba wziąć wolnego, żeby mieć długi weekend?

HIGH LEAGUE, FORMA NA LATO, KASA NA KOMUNIĘ, GALANTIS vs ROXETTE | ESKA XD #049

Boże Ciało 2022 - prognoza pogody

Według synoptyków tegoroczne Boże Ciało ma być bardzo pogodne. Z prognoz długoterminowych wynika, że raczej nie trzeba obawiać się opadów deszczu, ewentualnie przelotnych. Dodatkowo ma być słonecznie i gorąco. Termometry mogą pokazać nawet 20 stopni Celsjusza.

Boże Ciało 2022 - kiedy wypada?

Data Bożego Ciała 2022 jest już znana od dawna. W tym roku Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wypada w czwartek 16 czerwca. Oczywiście, tak jak zawsze, jest to dzień wolny od pracy i nauki. Można to wykorzystać i zorganizować sobie długi weekend.