Boże Ciało 2022 - wolne od pracy. Ile trzeba wziąć wolnego, żeby mieć długi weekend?

2022-05-17 17:04
Kiedy wypada Boże Ciało w 2022 roku? Czy to dzień wolny od pracy?
Autor: Wikimedia Commons CC-BY-SA-3.0 Photographs by Radosław Drożdżewski Kiedy jest Boże Ciało 2022? Czy to dzień wolny od pracy?

Boże Ciało 2022 to jedno z ważniejszych dla kościoła katolickiego święto w roku. Data Bożego Ciała każdego roku jest inna. Boże ciało wypada zawsze po oktawie Zesłania Ducha Świętego. Kiedy w tym roku wypada dokładnie Boże Ciało? Ile trzeba wziąć wolnego, aby mieć długi weekend? Jest jedna opcja!

Boże Ciało to potoczna i skrócona nazwa Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Każdego roku wypada ona w czwartek. Warto także zaznaczyć, iż ustawowo jest to wolny dzień od pracy. Charakterystyczną tradycją dla obchodów Bożego Ciała są procesje prowadzone do czterech ołtarzy - to właśnie główny punkt Bożego Ciała. Podczas procesji do czterech ołtarzy przenoszona jest monstrancja z Najświętszym Sakramentem. W poprzednim roku z uwagi pandemii procesje były bardzo okrojone. Kiedy dokładnie wypada Boże Ciało w 2022 roku? Postanowiliśmy to sprawdzić. Odpowiedź znajdziecie niżej.

ZOBACZ TAKŻE: Święta 2022 - wolne od pracy. Kalendarz świąt i dni wolnych od pracy w 2022

LUKSUSOWE AUTA GWIAZD TENISA [ŚWIĄTEK, FEDERER, NADAL, DJOKOVIC] | ESKA XD - Prosto z salonu #48

Boże Ciało 2022 - kiedy wypada?

Data Bożego Ciała 2022 jest już znana od dawna. W tym roku Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wypada w czwartek 16 czerwca. Oczywiście, tak jak zawsze, jest to dzień wolny od pracy i nauki. Można to wykorzystać i zorganizować sobie długi weekend. Jak to zrobić?

Sonda
Czy mimo epidemii w Boże Ciało powinny się odbywać procesje?

Boże Ciało 2022 - jak zorganizować długi weekend?

Ustawowo z okazji Bożego Ciała nie ma długiego weekendu. Wolny jest tylko ten konkretny dzień. Można jednak poprosić o wolne w piątek 17 czerwca. W ten sposób możemy mieć aż cztery dni wolnego z rzędu i zaplanować czas w kreatywny sposób.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze