Pogoda długoterminowa 2018 - ŚNIEG i ZIMA już w październiku! Nadciągają mrozy!

2018-10-28 12:14 rw
Pogoda długoterminowa 2018 - zima już w październiku? Nadciagaja mrozy!
Autor: Fot. Piotr Kamionka/REPORTER EAST NEWS

Zima w październiku?! Pogoda długoterminowa nie napawa nas optymizmem. Spodziewane są opady śniegu i bardzo niskie temperatury! Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl

Pogoda długoterminowa 2018 - zima już w październiku! Śnieg i nieprzyjemny mróz to obraz najbliższych dni w naszym kraju. Tak pokazuje prognoza pogody na październik przygotowana przez zagranicznych synoptyków. Według serwisu accuweather nad Polskę napłynie arktyczne powietrze, które spowoduje - rzecz jasna - znaczne obniżenie temperatur, wiatr, a nawet wspomniane opady białego puchu!

Meghan Markle wyprowadzona przez ochroniarzy ze spotkania! Jej ciąża jest zagrożona?

Pogoda długoterminowa - zima październik 2018

Po trzech słonecznych tygodniach października nastąpiło gwałtowne zepsucie aury. Pogoda długoterminowa na koniec października jest czytelna - zima ma zaatakować niespodziewanie. Póki co, spokojni mogą być mieszkańcy i kierowcy w województwie mazowieckim. Opon na zimowe na razie nie musicie zmieniać, choć lepiej być wcześniej przygotowanym! Śnieg w październiku na pewno spadnie w Zakopanem, Karpaczu i Szklarskiej Porębie. Nie będą to opady, które pozwolą rozpocząć sezon narciarski, jednak zrobi się bardzo nieprzyjemnie. Tym bardziej będzie nieprzyjemnie ze względu na temperatury - te w górach i okolicach oscylować będą w granicach 3-6 w dzień i 0 do -4 w nocy. 

Zima w Polsce w październiku może zaatakować również na Podlasiu. Mieszkańcy tego województwa na pewno muszą przygotować się na opady deszczu i marznącego deszczu. Na termometrach od 2-7 stopni w dzień i od 1 do -7 stopni Celsjusza w nocy! Jak wygląda sytuacja w pozostałych regionach?

Pogoda zepsuła się 20 października i przynajmniej do 31 października będzie jesienno-zimowo. Na szczęście po tym czasie zrobi się ciepło i pogodnie. 1 i 2 listopada możemy liczyć na słońce i temperatury od 14-18 stopni Celsjusza!

Najnowsze