Pobór do wojska 2022 obowiązkowy? TE słowa nie zostawiają wątpliwości!

i

Autor: Pawel Wodzynski/East News Pobór do wojska 2022 obowiązkowy? TE słowa nie zostawiają wątpliwości!

Pobór do wojska w Polsce 2022 obowiązkowy? TE słowa nie zostawiają wątpliwości!

2022-08-24 14:01

Obowiązkowy pobór do wojska 2022 dla obywateli RP? Zaraz po wybuchu wojny w Ukrainie temat stał się bardzo gorący, ponieważ również dla Polski istniało realne zagrożenie militarne. Teraz sprawa powróciła, a to wszystko za sprawą zakupów, jakich dokonało ministerstwo obrony naszego kraju. Czy obywatele będą otrzymywać listy z obowiązkiem wstawienia się na przeszkolenie wojskowe?

Spis treści

  1. Pobór do wojska 2022 - czy będzie obowiązkowy?

Pobór do wojska 2022 obowiązkowy? Wiele młodych osób bało się, że lada chwila będą musieli przystąpić do obowiązkowego przeszkolenia wojskowego. Edukacja w temacie radzenia sobie w trudnych sytuacjach będzie konieczna, ale tylko w okrojony sposób. Ministerstwo Edukacji Nauki podjęło decyzję o tym, że nauka strzelania w szkole jest obowiązkowa od września 2022. Z tym, że placówki nie posiadające strzelnicy będą musiały ją wybudować w ciągu dwóch najbliższych lat. Mimo wszystko i tak istnieją obawy internautów o obowiązkowe powołania do wojska. Dzieje się tak, w wyniku trudnej sytuacji za wschodnią granicą, czyli inwazji Rosji na Ukrainę. W końcu wątpliwości w nurtującej młode pokolenie sprawie rozwiał Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak.

Czy dostałbyś się do wojska? Sprawdź się w naszym QUIZIE!

Parkingowe grzechy kierowców | ESKA XD - Prosto z salonu #56

Pobór do wojska 2022 - czy będzie obowiązkowy?

Polska w ostatnim czasie kupiła broń od Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej. Inwestujemy również w nasz przemysł zbrojeniowy, o czym mówią i przekonują eksperci. W ostatnim czasie mówi się o tym, że stan liczbowy polskich żołnierzy może być za mały, w stosunku do zakupów, jakich dokonał Polski rząd. Innego zdania jest Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak. W rozmowie z serwisem rp.pl, zapewnił, że Polska jest bezpieczna, ponieważ jesteśmy w Sojuszu Północnoatlantyckim, a nasze profesjonalne wojsko skutecznie odstrasza agresora. Szef resortu obrony, w rozmowie z Rzeczpospolitą, zdementował informację o obowiązkowym poborze do wojska:

Na takie pytania powtarzam po raz kolejny: nie zakładamy przywrócenia obowiązkowego poboru. Nie ma takiej potrzeby. Uważam, że poprzez różnego rodzaju atrakcyjne perspektywy i programy, zachęcimy młodych ludzi do służby w Wojsku Polskim.

- powiedział. Dodał jednocześnie, że wojna w Ukrainie wyraźnie pokazała, jak ważni dla obronności kraju są zwykli obywatele, przeszkoleni pod kątem wojskowym. Jakiego jesteście zdania? Czy powszechny pobór do wojska powinien zostać przywrócony? Dajcie znać w naszej sondzie poniżej.

Sonda
Czy powszechny pobór do wojska powinien zostać przywrócony
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE