Pinokio - piosenka z filmu. Kto śpiewa i jaki jest jej tytuł?

i

Autor: materiały prasowe Disney+ Pinokio - piosenka z filmu. Kto śpiewa i jaki jest jej tytuł?

Pinokio - piosenka z filmu. Kto śpiewa i jaki jest jej tytuł?

2022-09-08 13:54

"Pinokio" to nowa, aktorska interpretacja popularnej bajki Disneya. Film z Tomem Hanksem w roli Geppetta ujrzał światło dzienne, a w trakcie seansu przyszło nam usłyszeć piękną, klasyczną piosenkę, która przed laty zachwyciła cały świat. Kto ją śpiewa i jaki jest jej tytuł? Wyjaśniamy!

"Pinokio" wraca w nowej odsłonie! Film Disneya debiutuje na ekranach, a wraz z nim teledysk do piosenki "Milion gwiazd na niebie lśni" w wykonaniu... Justyny Steczkowskiej! Popularna polska wokalistka zaśpiewała powszechnie znany utwór, pochodzący z klasycznej animacji "Pinokio" z 1940 roku, który jest jednym z głównych tematów muzycznych filmu. Jak wypadła w tej roli? Zobaczcie (a raczej posłuchajcie) sami.

Pinokio - piosenka z filmu w wykonaniu Justyny Steczkowskiej

"Milion gwiazd na niebie lśni" to ikoniczny utwór, który stworzyli Leigh Harline (muzyka) oraz Ned Washington (słowa) do klasycznej animacji "Pinokio" z 1940 roku. W oryginale piosenka była wykonana przez Cliffa Edwardsa, wcielającego się w postać Hipolita Świerszcza, a w polskiej wersji wykonał ją Kazimierz Brusikiewicz. W nowej, aktorskiej wersji "Pinokia" jeszcze na etapie scenariusza podjęto decyzję, że w przeciwieństwie do wersji z 1940 roku piosenkę wykona nie Hipolit Świerszcz, a Błękitna Wróżka, która spełnia marzenie Gepetta o posiadaniu syna. Autorem słów do polskiej wersji utworu jest Włodzimierz Krzemiński.

ZOBACZ TAKŻE: Piosenki z bajek Disneya. TOP 10 najpiękniejszych utworów

Pinokio - o czym jest film i gdzie go obejrzeć?

Zdobywca Oscara Robert Zemeckis reżyseruje nową wersję ukochanej opowieści o drewnianym pajacyku, który wyrusza w pełną przygód wędrówkę, by stać się prawdziwym chłopcem. Tom Hanks wciela się w rolę Geppetta, snycerza, który buduje i traktuje Pinokia (Benjamin Evan Ainsworth) jak własnego syna. Joseph Gordon-Levitt gra Hipolita Świerszcza, który jest nie tylko przewodnikiem Pinokia, a także jego "sumieniem". W Błękitną Wróżkę wciela się nominowana do Oscara Cynthia Erivo, a Luke Evans wciela się w Woźnicę. 

W polskiej wersji językowej głosów bohaterom użyczyli m.in.: Krzysztof Wakuliński jako Gepetto, Antoni Jędrak jako Pinokio, Wojciech Paszkowski jako Hipolit Świerszcz oraz Monika Urlik jako Błękitna Wróżka. Nową, aktorską wersję klasycznej historii "Pinokia" można od dziś oglądać na platformie Disney+.

Sonda
Pinokio - planujesz obejrzeć nową wersję kultowej bajki?

Najpopularniejsze bajki Disneya. Nawet ich fani mogą mieć problem, aby zdobyć komplet punktów

Pytanie 1 z 15
Jakie imie nosi tytułowy "Dzwonnik z Notre Dame"?
Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE