Perspektywy 2020 - ranking najlepszych uczelni w Polsce. UW nie jest liderem!

2020-07-17 10:32
Studenci
Autor: ASSOCIATED PRESS/East News

Wybór szkoły wyższej to bez wątpienia jeden z najważniejszych, a zarazem najbardziej stresujących momentów dla każdego młodego człowieka. Pomóc w nim mają liczne rankingi. Najpopularniejszym z nich są te przygotowywane przez miesięcznik Perspektywy. Która uczelnia wyższa znalazła się w tym roku na samym szczycie? Sprawdź na ESKA.pl!

Perspektywy 2020 - ranking uczelni w Polsce został już opublikowany! Każdego roku przyszli studenci z niecierpliwością wyczekują cieszącego się popularnością i dobrą opinią zestawienia, które wystartowało w 2000 roku. Wybór szkoły wyższej to niewątpliwie jedna z najważniejszych decyzji życiowych, a publikowany corocznie ranking ma ułatwić jego dokonanie. Studia dają bowiem możliwość aplikowania na takie stanowiska, które bez osiągnięcia wymaganego wykształcenia byłyby niedostępne. Uczniowie szukają zatem takich miejsc, w których będą mogli rozwinąć własne umiejętności.

Ranking uczelni Perspektywy ukazuje się w wakacje. W tym roku zestawienie przygotowała Fundacja Edukacyjna Perspektywy pod nadzorem Kapituły kierowanej przez prof. Michała Kleibera. Na oficjalnej stronie internetowej opublikowane zostały cztery rankingi: Ranking Uczelni Akademickich 2020, Ranking Uczelni Niepublicznych 2020, Ranking Publicznych Uczelni Zawodowych 2020 oraz Ranking Kierunków Studiów. Która uczelnia wyższa zajęła w tym roku najwyższe miejsce pod względem współczynnika rozwoju?

Maturzyści z Bydgoszczy o swojej przyszłości

Perspektywy 2020 - ranking uczelni

Największym zainteresowaniem cieszy się zawsze Ranking Uczelni Akademickich. W tym roku na pierwszym miejscu znalazł się Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, jako jedyny otrzymując 100% we wskaźniku rankingowym. Tuż za nim uplasował się Uniwersytet Warszawski, a podium zamknęła Politechnika Warszawska. Pozostałe miejsca zajęły kolejno: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnika Wrocławska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnika Gdańska, Politechnika Łódzka i zamykający top dziesiątkę Uniwersytet Wrocławski.

Jeśli chodzi o Ranking Uczelni Niepublicznych 2020, to na pierwszym miejscu ponownie uplasowała się Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie. Drugie miejsce zajął SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny. Trzecie miejsce należy natomiast do Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Pełen ranking można znaleźć na stronie magazynu Perspektywy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze