PERSEIDY 2018 - kiedy i o której noc spadających gwiazd? Jak oglądać Perseidy?

2018-08-05 19:14 M.C.
PERSEIDY 2018 - kiedy i o której noc spadających gwiazd? Jak oglądać perseidy?
Autor: fot. John Chumack/EAST NEWS Noc spadających gwiazd

Będzie to kolejne niesamowite wydarzenie astronomiczne w tym roku! Na ESKA.pl dowiecie się, kiedy na niebie pojawią się Perseidy i jak je obserwować.

Perseidy 2018 - kiedy i o której noc spadających gwiazd? Jak oglądać Perseidy? Odpowiedzi na te pytania powinien poznać każdy wielbiciel obserwacji nocnego nieba. Perseidy to jeden z najbardziej regularnych rojów meteorów. Każdego roku wypada na przełomie lipca i sierpnia. W tym czasie wiele osób wypatruje meteorów z roju Perseidów. Warto poznać datę dnia, w którym są największe szanse na ich zobaczenie.

Do kiedy upały 2018? Kiedy ochłodzenie w Polsce?

Perseidy 2018 - kiedy i o której oglądać?

Kiedy i w jakich godzinach oglądać Perseidy? Orbita tego roju meteorów przecina ziemską w dniach 17 lipca – 24 sierpnia. Maksimum przypada zaś w nocy z 12 na 13 sierpnia. Będzie to jedna z najciemniejszych nocy miesiąca, co znacznie ułatwi obserwacje.

Meduzy nad Bałtykiem - czym grozi poparzenie?

Zaś jak oglądać Perseidy? Łzy św. Wawrzyńca, jak brzmi jedna z ich nazw, przemieszczają się przez gwiazdozbiory Kasjopei, Perseusza i Żyrafy. Eksperci radzą, by spadających gwiazd wypatrywać w drugiej połowie nocy i nad ranem. Radiant (nachylenie orbity roju) znajduje się wtedy wystarczająco wysoko nad horyzontem. Perseidy będą oczywiście widoczne gołym okiem. Nie zapomnijcie o pomyśleniu życzenia!

Najnowsze