Do kiedy upały 2018? Kiedy ochłodzenie w Polsce?

2018-08-03 11:14 M.C.
Do kiedy upały 2018? Kiedy ochłodzenie w Polsce?
Autor: fot. Michal Wojciechowski/REPORTER Upał

Upały w Polsce dają się wszystkim we znaki! Na ESKA.pl dowiecie się, kiedy możemy spodziewać się ulgi w postaci ochłodzenia.

Do kiedy upały 2018? To pytanie, które wszyscy sobie teraz zadajemy. Tropikalne temperatury są nie tylko uciążliwe, ale też niebezpieczne dla zdrowia! Skutki przegrzania i odwodnienia mogą być naprawdę groźne. Nic więc dziwnego, że wiele osób chce się dowiedzieć, kiedy nadejdzie ochłodzenie w Polsce?

Meduzy nad Bałtykiem - czym grozi poparzenie?

Upały w Polsce - prognozy meteorologów

Kiedy nastąpi ochłodzenie w Polsce? Niestety, najbliższe dni będą jeszcze upalne. Temperatury w okolicach 30 stopni Celsjusza utrzymają się przynajmniej do 11 sierpnia. Wówczas upały nieco zelżeją, prognozuje się, że termometry będą pokazywać wówczas 25 - 27 kresek ciepła. Aktualne temperatury można śledzić na interaktywnej mapce pogodowej windy.com.

Jak się chronić przed upałami?

Upały mogą być bardzo niebezpieczne. Ich szczyt przypada w południe, a najgoręcej jest zawsze w miastach. Wysokie temperatury mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Uważać powinny szczególnie osoby starsze i dzieci. Objawy przegrzana to między innymi zmęczenie, zawroty głowy, odwodnienie i przyśpieszone bicie serca. Nie można tego lekceważyć, gdyż skutki mogą być tragiczne! Jak chronić się przed upałami? Najlepiej ograniczać wyjścia z domu. W czasie najwyższych temperatur, zalecamy zamknąć i zasłonić okna. Jeśli już jesteśmy na zewnątrz, pamiętajmy o nakryciu głowy chroniącym od słońca i nawadnianiu organizmu. Nie przebywajmy długo w pełnym słońcu i unikajmy wysiłku fizycznego.

Najnowsze