Meduzy nad Bałtykiem - czym grozi poparzenie?

2018-08-03 10:33 M.C.
Meduzy nad Bałtykiem - czym grozi poparzenie?
Autor: fot. KLAUDIA WISNIEWSKA/EAST NEWS Meduzy

Tysiące meduz pojawiło się na nadbałtyckich plażach! Na ESKA.pl dowiecie się, czym grozi ich poparzenie i czy jest groźne dla zdrowia.

Meduzy nad Bałtykiem - czym grozi poparzenie? Takie pytanie zadają sobie teraz wszyscy wczasowicze wypoczywający nad morzem. Plagę meduz wywołało upalne lato - ciepła woda sprzyja ich rozmnażaniu i szybkiemu rozwijaniu się. Niestety, kontakt z tymi stworzeniami skutkuje poparzeniami. Warto wiedzieć, czym ono grozi i czy jest niebezpieczne dla zdrowia.

Pogoda długoterminowa sierpień 2018 - prognoza. Jaka pogoda w sierpniu?

Poparzenie przez meduzy - czym grozi?

Meduzy nad Bałtykiem zaczęły się pojawiać na przełomie lipca i sierpnia. Początkowo informowano o ich pladze w Niemczech, ale polscy urlopowicze donoszą, że meduzy są też na naszym wybrzeżu. Najczęściej spotykane meduzy w Bałtyku to chełbia modra, meduza niebieska i bełtwa festonowa. Wszystkie są wyposażone w parzydełka. Kontakt z nimi wywołuje błyskawiczną reakcję skóry.

Wakacje 2018 - w tych miejscach się nie wykąpiesz! Czym są sinice?

Poparzenie przez meduzy wywołuje natychmiastowe zaczerwienienie skóry i bolesne pieczenie. Nie stanowi to większego zagrożenia, a skutki oparzeń znikają po jakimś czasie. Mimo to, powinno się zwracać szczególną uwagę na małe dzieci. Oparzenia mogą być dla nich bardziej dotkliwe.

Najnowsze