Alerty IMGW. Nad Warmię i Mazury nadciąga wichura. Porywy nawet 90 km/h

i

Autor: pixabay.com Alerty IMGW. Nad Warmię i Mazury nadciąga wichura. Porywy nawet 90 km/h

Orkan Malik sparaliżował Polskę! Wichury, burze i opady szybko nie ustąpią?

2022-01-31 8:51

Kiedy przestanie wiać? To pytanie zadają sobie wszyscy. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków ostatnie dni przyniosły porywiste wiatry, a to wszystko za sprawą orkanu Malik, który uderzył w Polskę. Towarzyszące mu wichury już teraz wyrządziły wiele szkód. Do kiedy Malik będzie gościł w naszym kraju?

Orkan Malik w Polsce - do kiedy? Kiedy przestanie wiać? Te pytania są jednymi z najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkę Google przez polskich internautów. Nikogo nie powinno to dziwić, biorąc pod uwagę to, co dzieje się za oknem. Ostatnie dni stycznia nie przyniosły upragnionego przez wielu ocieplenia, a niekorzystne zmiany w pogodzie. Wszystko zaczęło się wtedy, gdy w nasz kraj uderzył niż MARIE. Front przyniósł ze sobą porywisty wiatr, opady deszczu i śniegu, a nawet burze. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków szybko został jednak zastąpiony przez jeszcze silniejszy, o nazwie Nadia. Niemieccy synoptycy uznali nawet Nadię za orkan i nadali mu nową nazwę Malik. Wichura była tak potężna, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zdecydował się na wysłanie odpowiednich alertów, tak samo jak Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Do kiedy orkan Malik w Polsce? Jak prezentują się prognozy pogody na najbliższe dni?

Sonda
Czy wichura dokonała w twoim regionie zniszczeń?

Orkan Malik - kiedy przestanie wiać?

Dobra wiadomość jest taka, że najgorsze już za nami. Synoptycy informują, że zdecydowanie najcięższą nocą była ta z soboty na niedzielę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej odnotował, że porywy wiatru mocno osłabły, a sytuacja powoli wraca do normy. W poniedziałek należy spodziewać przelotnych opadów śniegu, a na zachodzie śniegu z deszczem. Wiatr zapowiadany jest jako słaby i umiarkowany. Jedynie na wschodzie i w górach może osiągnąć prędkość do 60 km/h.

Serwis FaniPogody.pl podaje jednak, że luty 2022 także może stać pod znakiem wichur. Na ten moment ciężko jednak określić skalę i obszar możliwej wichury, która może zawitać do naszego kraju w kolejnych tygodniach 2022 roku.

ESKA XD #041 - MORSOWANIE, PRIME MMA, UNCHARTED, ACRAZE