Niż MARIE uderzy w Polskę! W całym kraju silne wichury, burze i mróz

2022-01-27 10:44
Śnieżyca w Polsce
Autor: Karol Makurat/REPORTER

Pogoda w Polsce nie przestaje zaskakiwać. Synoptycy grzmią, że przed nami prawdziwe anomalie pogodowe. Wszystko przez nadejście niżu Marie, który przyniesie ze sobą nie tylko silne wichury, ale również burze i mróz. Bądźcie przygotowani na opady deszczu, jak i śniegu! Eksperci przewidują nawet problemy z dostawą prądu.

Niż Marie w Polsce przyniesie zaskakujące zmiany w pogodzie. Styczeń 2022 nie przestaje nas zaskakiwać, jeśli chodzi o występowanie dość niespotykanych zjawisk pogodowych. Mróz przeplatany jest chwilowymi ociepleniami, a opady śniegu i deszczu łagodzą przebijające się promienie słońca. Nie sposób nie wspomnieć o występowaniu w naszym kraju burz śnieżnych, które mocno zaskoczyły wszystkich mieszkańców. Najnowsze prognozy pogody wskazują na to, że przed nami kolejne anomalie, za które odpowiedzialny będzie niż Marie. Eksperci pogodowi ostrzegają, że nad Polską rozciągnie się silny front, który przyniesie silne wichury, jak również opady deszczu i śniegu. Niesprzyjająca aura będzie utrzymywać się kilka dni, a porywiste wiatry mogą nawet skutkować utrudnieniami na drodze oraz przerwami w dostawie prądu. W tych dniach lepiej nie wychodzić z domu!

Sonda
Czy sprawdzasz codziennie prognozę pogody?

Niż Marie uderzy w Polskę

Wiatr do nawet 95km/h to nie żart! Synoptycy ostrzegają przed silnymi wichurami spowodowanymi nadejściem niżu Marie. Według prognoz groźny front trafi do Polski już w czwartek, 27 stycznia. Tego dnia można spodziewać się opadów deszczu, śniegu, bądź deszczu ze śniegiem, a także bardzo porywistych wiatrów. Niekorzystna aura utrzyma się jeszcze w piątek. Weekend nie będzie jednak spokojniejszy. Front Marie zostanie zastąpiony przez równie groźną Nadię. Najgwałtowniejszych zjawisk można spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Wtedy to wiatry mogą osiągnąć moc 110km/h!

Potężna burza śnieżna dotarła do stolicy. Żywioł sieje spustoszenie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze