Odpowiedzi matura 2021 matematyka - jaki jest klucz? Gdzie szukać odpowiedzi i rozwiązań zadań?

2021-05-05 14:41 Ewelina Kulasza
matura
Autor: Witold Spisz/REPORTER/EastNews

Matura 2021 trwa w najlepsze. Po podstawie z języka polskiego, przyszła pora na królową nauk, czyli matematykę. Jaki jest klucz odpowiedzi? Gdzie ich szukać, tak samo jak rozwiązań zadań otwartych? Najważniejsze informacje na ten temat, znajdziecie w artykule poniżej.

Matura 2021 matematyka - odpowiedzi. Jaki jest klucz? Gdzie szukać odpowiedzi i rozwiązań zadań otwartych? To ciekawi wielu tegorocznych maturzystów. Nie od dziś wiadomo, że matura to jeden z najważniejszych i najbardziej stresujących egzaminów w życiu młodych osób. To właśnie dzięki punktom, które uzyskają mogą następnie rekrutować się na studia wyższe i oczywiście wymarzone kierunki. Niestety jak to w życiu bywa, komuś może powinąć się noga i czekać go będzie matura poprawkowa. Najbardziej jednak, uczniowie boją się królowej nauk, czyli matematyki. W tym roku, obowiązkowa matura z tego przedmiotu odbyła się w środę 5 maja. Uczniowie musieli zmierzyć się nie tylko z zadaniami zamkniętymi, ale także otwartymi. Co ciekawe, wielu z nich tuż po wyjściu z sal egzaminacyjnych, zaczęło szukać klucza odpowiedzi. Gdzie go szukać? Kiedy będzie dostępny?

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Matura 2021 matematyka - arkusz, klucz odpowiedzi

Tegoroczne wyniki matur zostaną ogłoszone już 5 lipca. Aby poznać wynik, każdy maturzysta musi zalogować się na stronę OKE przypisaną do województwa, w którym zdawał maturę. Login to oczywiście pesel, a indywidualne hasło każdemu uczniowi dostarcza szkoła. Co w takim razie jeśli nie możemy doczekać się wyników? Wtedy każdy maturzysta szuka klucza odpowiedzi w sieci. Gdzie taki znaleźć? Od kiedy jest dostępny? Wszelkie informacje na temat egzaminu maturalnego 2021, dostępne są na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Po kilku godzinach od matury z matematyki podstawowej, pojawią się tam tegoroczne arkusze, natomiast odpowiedzi możemy szukać w zakładce Zasady oceniania rozwiązań zadań. Na ten moment nie wiemy, kiedy dokładnie CKE wrzuci klucz odpowiedzi, dlatego śledźcie stronę uważnie lub skonsultujcie zadania ze swoim nauczycielem.

Najnowsze