Matura 2021 - kiedy poprawka? [TERMINARZ, ZASADY]

2021-05-09 14:09 Ewelina Kulasza
matura
Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EastNews

Matury 2021 trwają w najlepsze. Uczniowie na początku przystępują do obowiązkowych przedmiotów z podstawy, a następnie odbywają się ich wybrane egzaminy nie tylko na poziomie podstawowym, ale także rozszerzonym. Jeśli komuś nie udało się w pierwszym terminie, przysługuje mu poprawka. Kiedy jest w takim razie termin poprawkowy?

Matura 2021 - kiedy jest poprawka? Kiedy dokładnie będzie można ponownie spróbować swoich sił na egzaminie dojrzałości? To zastanawia wielu tegorocznych maturzystów. Matura trwa w najlepsze, a niektórzy uczniowie wychodząc z sal egzaminacyjnych zastanawiają się, czy aby na pewno egzamin poszedł im dobrze. Inni od razu mają w głowie czarny scenariusz i sądzą, że czeka ich poprawka. Przypnijmy, że poprawkowe egzaminy są możliwe tylko i wyłącznie dla tych maturzystów, którzy nie zdali tylko jednego egzaminu z przedmiotu obowiązkowego, czyli języka polskiego, matematyki lub języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym. W przypadku dwukrotnego niepowodzenia na maturach, następne podejście do egzaminów można mieć dopiero w następnym roku.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Matura 2021 - kiedy poprawka?

Niezdana matura z jednego przedmiotu, to nie koniec świata! Zawsze w razie niepowodzenia można podejść do niej ponownie, a następnie wybrać się na swój wymarzony kierunek studiów. Kiedy w takim razie jest poprawkowa matura w 2021 roku? Otóż poprawki pisemne odbywać się będą 24 sierpnia, czyli we wtorek. Ważne jest jednak, aby absolwent w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników egzaminu maturalnego, złożył przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego pisemne oświadczenie o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w terminie poprawkowym.

Najnowsze