Arkusz

i

Autor: Lukasz Piecyk/REPORTER

Odpowiedzi do egzaminu ósmoklasisty 2022 polski - kiedy będą i gdzie szukać?

2022-05-22 13:25

Końcówka maja 2022 to bardzo stresujący czas dla wszystkich uczniów, którzy podchodzą do egzaminu ósmoklasisty. To on sprawdzi wiedzę z ostatnich lat nauki i będzie przepustką do wymarzonej szkoły średniej. Jednym z obowiązków przedmiotów na teście jest język polski. Sprawdźcie, kiedy i gdzie szukać odpowiedzi z tego arkusza.

Egzamin ósmoklasisty 2022 to obowiązkowy egzamin, do którego musi podejść każdy uczeń. Przeprowadzany jest we wszystkich szkołach podstawowych, a w tym roku odbędzie się 24-26 maja. Obowiązkowymi przedmiotami będą oczywiście królowa nauk - matematyka, język obcy oraz język polski, z którym zmierzą się ósmoklasiści już pierwszego dnia. Wszystkie testy rozpoczną się standardowo o godz. 9:00. Wielu uczniów nie ukrywa, że stresuje się pierwszym poważnym egzaminem w swoim życiu, a szczególnie testem z języka polskiego. Wyniki zadecydują bowiem o tym, czy wybrana placówka (np. o profilu humanistycznym) przyjmie ich pod swoje skrzydła. Kiedy można spodziewać się odpowiedzi z egzaminu i gdzie ich szukać? Sprawdźcie wszystkie najważniejsze informacje na ten temat poniżej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Egzamin ósmoklasisty 2022 - ile punktów trzeba zdobyć? Czy można nie zdać?

8 sposobów na ŚCIĄGANIE | ESKA XD - Matura 2022 #47

Egzamin ósmoklasisty 2022 - kiedy wyniki?

Wszyscy uczniowie, niezależnie od przedmiotu oraz tego, czy przystąpili do egzaminów w maju czy czerwcu, otrzymają wyniki 1 lipca 2022 r. Z kolei zaświadczenia o wynikach zostaną wydane 8 lipca 2022 r.

Sonda
Którego przedmiotu na egzaminie ósmoklasisty obawiasz się najbardzie?

Egzamin ósmoklasisty 2022 - język polski. Kiedy i gdzie szukać odpowiedzi?

Wszyscy uczniowie chcą sprawdzić, które zadania wykonali poprawnie i niecierpliwie będą szukać w interencie odpowiedzi do egzaminu z języka polskiego. Ósmoklasiści przekonają się o tym dopiero po oficjalnych wynikach - czyli po 1 lipca 2022. Nieznana jest jednak konkretna data.