Nowy ZAKAZ SPRZEDAŻY! Tego w sklepach nie dostaniemy

i

Autor: Adam STASKIEWICZ/East News Sklep

Nowy ZAKAZ SPRZEDAŻY! Tego w sklepach nie dostaniemy

2018-10-25 12:25

Już niedługo nie będziemy mogli znaleźć tego typu towarów w żadnym sklepie. Na ESKA.pl przeczytacie o nowym zakazie sprzedaży w Europie.

Nowy zakaz sprzedaży staje się faktem! Zostanie on wprowadzony na terenie całej Unii Europejskiej. Pomysł przegłosowany przez Parlament Europejski oznacza, że już niedługo nie znajdziemy w sklepach bardzo popularnych produktów. Po co jest nowy zakaz sprzedaży w Europie? Wszystko po to, by ratować środowisko!

Koniec plastikowych jednorazówek!

Unia Europejska wprowadza zakaz sprzedaży plastikowych wyrobów jednorazowego użytku. Chodzi o takie towary jak plastikowe naczynia i sztućce, patyczki higieniczne czy słomki. To właśnie one są odpowiedzialne za ponad 70% odpadów morskich!

12 listopada wolne - sklepy otwarte czy zamknięte?

Choć kraje Europy odpowiadają tylko za część takich zanieczyszczeń, europosłowie uznali, że Unia powinna być liderem w walce z zaśmiecaniem mórz i oceanów plastikiem.

Kiedy zakaz sprzedaży plastikowych jednorazówek w Polsce?

Przegłosowanie ustawy to dopiero początek zmian. Wkrótce każdy kraj będzie musiał podjąć działania zmierzające do realizacji unijnego celu we własny sposób. Nie wiadomo jeszcze, jak będzie to wyglądało w Polsce i kiedy na zawsze pożegnamy plastikowe jednorazówki. Co potem? Plastikowe naczynia, sztućce itp. będą prawdopodobnie zastępowane produktami z innych materiałów.

Czy znasz stolice krajów Europy?

Pytanie 1 z 10
Stolicą Holandii jest: