Nowy przedmiot w szkole w 2021? Minister Edukacji podał dokładną datę!

2021-07-22 12:43 Rafał Wróblewski PAP
Nowy przedmiot w szkole w 2021? Minister Edukacji podał dokładną datę!
Autor: JENS SCHLUETER/AFP/East News Nowy przedmiot w szkole w 2021? Minister Edukacji podał dokładną datę!

Nowy przedmiot w szkole to już pewniak. Ministerstwo Edukacji chce doprowadzić do tego, że poziom wiedzy uczniów na temat historii XX i XXI wieku będzie znacznie wyższy. Kiedy zostanie wprowadzony nowy przedmiot w szkole? Przekonajcie się sprawdzając garść szczegółów.

Spis treści

  1. Nowy przedmiot w szkole - po co, dlaczego?
  2. Nowy przedmiot w szkole - od kiedy?

Nowy przedmiot w szkole wzbudza duże emocje wśród uczniów, ale również rodziców. Wiele osób martwi się, że nowy przedmiot w szkole spowoduje jeszcze większe obciążenie planu lekcji, a także zwiększenie podstawy programowej. Politycy PiS oraz przedstawiciele MEiN, w tym minister Przemysław Czarnek, zapowiadali, że w ramach programu Polski Ład nauczana będzie historia najnowsza z podziałem na powszechną i polską. Chcemy wprowadzić historię XX i XXI w. najwcześniej za rok, zapowiedział 22 lipca 2021 minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Przekazał, że program nowego przedmiotu ma obejmować m.in. ruchy niepodległościowe, Solidarność, a także wydarzenia 1980 i 1989 roku.

Powrót do szkół WRZESIEŃ 2021 - zdalnie czy stacjonarnie? DECYZJA podjęta!

Ile czasu uczniowie odrabiają prace domowe w innych krajach?

Nowy przedmiot w szkole - po co, dlaczego?

Przemysław Czarnek, o tę kwestię był pytany w Programie I Polskiego Radia. Wszystko zależy od tego, jak podejdziemy do tych zmian - mówił. Czarnek wskazywał, że nowy przedmiot ma kształtować świadomość młodych Polaków, m.in. o tym, co działo się po II wojnie światowej. Według ministra program historii najnowszej ma nauczać o żołnierzach wyklętych, ruchach niepodległościowych, zrywach niepodległościowych, wydarzeniach 1980 r. i 1989 roku, o Solidarności i o wydarzeniach przełomu XX i XXI w.

Nowy przedmiot w szkole - od kiedy?

Od kiedy nowy przedmiot w szkole? Przemysław Czarnek wyjaśnił, że ministerstwo chce wprowadzić ten nowy przedmiot najwcześniej za rok. - To jest konieczne, abyśmy mieli świadomość swojej tożsamości i dumę z tego, że jesteśmy Polakami i mieliśmy wybitnych przodków - zaznaczył szef MEiN. Czarnek podkreślił także, że przygotowujemy się na powrót do nauki stacjonarnej od 1 września, bo jak dodał: dziś wszystkie przewidywania idą w kierunku, że wracamy do szkół w trybie stacjonarnym.

Najnowsze