Nowy przedmiot w szkole w 2021? Minister Edukacji podał dokładną datę!

2021-07-22 12:43
Nowy przedmiot w szkole w 2021? Minister Edukacji podał dokładną datę!
Autor: JENS SCHLUETER/AFP/East News Nowy przedmiot w szkole w 2021? Minister Edukacji podał dokładną datę!

Nowy przedmiot w szkole to już pewniak. Ministerstwo Edukacji chce doprowadzić do tego, że poziom wiedzy uczniów na temat historii XX i XXI wieku będzie znacznie wyższy. Kiedy zostanie wprowadzony nowy przedmiot w szkole? Przekonajcie się sprawdzając garść szczegółów.

Spis treści

  1. Nowy przedmiot w szkole - po co, dlaczego?
  2. Nowy przedmiot w szkole - od kiedy?

Nowy przedmiot w szkole wzbudza duże emocje wśród uczniów, ale również rodziców. Wiele osób martwi się, że nowy przedmiot w szkole spowoduje jeszcze większe obciążenie planu lekcji, a także zwiększenie podstawy programowej. Politycy PiS oraz przedstawiciele MEiN, w tym minister Przemysław Czarnek, zapowiadali, że w ramach programu Polski Ład nauczana będzie historia najnowsza z podziałem na powszechną i polską. Chcemy wprowadzić historię XX i XXI w. najwcześniej za rok, zapowiedział 22 lipca 2021 minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Przekazał, że program nowego przedmiotu ma obejmować m.in. ruchy niepodległościowe, Solidarność, a także wydarzenia 1980 i 1989 roku.

Powrót do szkół WRZESIEŃ 2021 - zdalnie czy stacjonarnie? DECYZJA podjęta!

Ile czasu uczniowie odrabiają prace domowe w innych krajach?

Nowy przedmiot w szkole - po co, dlaczego?

Przemysław Czarnek, o tę kwestię był pytany w Programie I Polskiego Radia. Wszystko zależy od tego, jak podejdziemy do tych zmian - mówił. Czarnek wskazywał, że nowy przedmiot ma kształtować świadomość młodych Polaków, m.in. o tym, co działo się po II wojnie światowej. Według ministra program historii najnowszej ma nauczać o żołnierzach wyklętych, ruchach niepodległościowych, zrywach niepodległościowych, wydarzeniach 1980 r. i 1989 roku, o Solidarności i o wydarzeniach przełomu XX i XXI w.

Nowy przedmiot w szkole - od kiedy?

Od kiedy nowy przedmiot w szkole? Przemysław Czarnek wyjaśnił, że ministerstwo chce wprowadzić ten nowy przedmiot najwcześniej za rok. - To jest konieczne, abyśmy mieli świadomość swojej tożsamości i dumę z tego, że jesteśmy Polakami i mieliśmy wybitnych przodków - zaznaczył szef MEiN. Czarnek podkreślił także, że przygotowujemy się na powrót do nauki stacjonarnej od 1 września, bo jak dodał: dziś wszystkie przewidywania idą w kierunku, że wracamy do szkół w trybie stacjonarnym.

Sonda
Czy lekcje religii powinny odbywać się poza szkołą?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze