Nowe prawo jazdy od 4 marca. Kiedy i jak wymienić?

2019-03-16 9:17
Prawo jazdy
Autor: East News /PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Już od marca kierowcy odbierać będą zupełnie nowe prawo jazdy. Wymiana dokumentu czeka również tych, którzy poruszają się po polskich drogach od lat. Zmieni się kilka ważnych szczegółów, a kilka z nich wyjdzie na dobre wszystkim jego posiadaczom. Rozporządzenie ministra infrastruktury weszło w życie 4.03.2019. Co o nim wiemy? Przeczytajcie więcej na ESKA.pl

Prawo jazdy to jeden z najważniejszych dokumentów dla osoby dorosłej. Już od 4 marca jego wygląd całkowicie się zmieni. Nie będzie już obowiązku jego wymiany przy przeprowadzce, bo na dokumencie nie będzie widniało miejsce zamieszkania. To pozwoli oszczędzić kierowcom, bo koszt wymiany wynosił 100 złotych. Kto będzie musiał wymienić prawo jazdy i do kiedy należy to zrobić?

Zobacz też: Czarny Messenger - jak włączyć ciemny motyw w aplikacji?

Nowe prawo jazdy 2019 - kiedy wymienić? 

Wymiana prawa jazdy będzie obowiązkowa dla wszystkich jego posiadaczy. Nie musicie jednak robić tego natychmiast, a dopiero gdy dokument przez was posiadany straci ważność. Inaczej jest w przypadku osób, które posiadają bezterminowe prawo jazdy.

Nowe prawo jazdy 2019 - do kiedy wymienić dokument bezteminowy?  

Prawo jazdy wymienić będzie musiał każdy. Jeśli jest ono bezterminowe to wymiana odbywać się będzie w latach 2028-2033. Możecie to zrobić również wcześniej wtedy, gdy będzie to dla was wygodne. 

Najnowsze