Czarny Messenger - jak włączyć ciemny motyw w aplikacji?

2019-03-04 11:21 M.C.
Czarny Messenger - jak włączyć ciemny motyw w aplikacji?
Autor: Hollandse Hoogte / Jaap Arriens/EAST NEWS Messenger

Ciężko znaleźć kogokolwiek, kto nie korzysta z tej aplikacji. Facebook Messenger to obecnie najpopularniejszy komunikator internetowy na całym świecie. Co jakiś czas jest dopracowywany przez swoich twórców. Niedawno pojawiła się nowa opcja, która ucieszy osoby znudzone tradycyjnym wyglądem apki. Dowiedzcie się, jak włączyć ciemny motyw w Messengerze.

Czarny Messenger - jak włączyć ciemny motyw w aplikacji? Takie pytanie na pewno zadaje sobie wiele osób korzystających z aplikacji. Facebook Messenger to obecnie najpopularniejszy komunikator internetowy na świecie. Jest on stale aktualizowany przez swoich twórców. Czarny motyw to właśnie jedna z nowości, która pojawiła się przy okazji ostatniej aktualizacji. Z takiej opcji mogą korzystać także internauci w Polsce. Jak włączyć czerń w Messengerze? Nie jest to trudne.

Przeczytaj też: Gadu Gadu POWRACA! Kiedy nowa wersja legendarnego komunikatora?

Zobacz: Stworzył ponad 60 profili na Tinderze, by mieć większe szanse. Grafiki jakie umieszczał to mistrzostwo

Messenger - jak włączyć czarny kolor? Instrukcja krok po kroku

Nowa aktualizacja Messengera umożliwiła użytkownikom ustawienia czarnego motywu w aplikacji. Dzięki temu cały ekran komunikatora zmienia kolor na czerń. Opcja powinna być już dostępna dla wszystkich osób korzystających z Messengera w Polsce. Jak ją włączyć?

Samą opcję czarnego Messengera trzeba aktywować w dość wyjątkowy sposób. Należy dowolnej osobie wysłać emoji z księżycem. Nie może to być dowolny księżyc dostępny wśród obrazków aplikacji. Chodzi konkretnie o emoji żółtego półksiężyca. Wówczas na ekranie pojawi się animacja ze spadającymi księżycami i informacja o tym, że możemy ustawić czarny motyw w aplikacji.

Klikając w powiadomienie przejdziemy do ustawień, gdzie będziemy mogli włączyć nową opcję Messengera. Jeśli po wysłaniu emoji nic się nie stało, prawdopodobnie macie niezaktualizowaną wersję komunikatora. Wówczas wystarczy pobrać jego najnowszą wersję. Czarnego Messengera można oczywiście wyłączyć w dowolnym momencie w ustawieniach apki.

Co ciekawe czarny Messenger to nie tylko inny wygląd, ale też mniejsze zużycie baterii. Smartfon nie traci tyle energii na podświetlanie ekranu. Poniżej zobaczycie wideo z kanału Kapsologicznie (Kacper Żarski). Autor pokazuje, jak wygląda włączanie ciemnego motywu.

Najnowsze