Noce i dnie na maturze 2022 z polskiego? Zdjęcia arkusza CKE w sieci

2022-05-04 10:37
Matura 2022
Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Noce i dnie na maturze z języka polskiego? Zaraz po rozpoczęciu egzaminu w sieci pojawiło się zdjęcie arkusza maturalnego, na którym możemy zobaczyć drugi temat wypracowania. Czy fotografia jest prawdziwa?

Matura 2022 i przeciek z języka polskiego. W środę 4 maja oficjalnie rozpoczął się egzamin dojrzałości. Uczniowie pierwszego dnia mierzą się z językiem polskim, który jest obowiązkowym przedmiotem na maturze. Abiturienci podeszli do testów o godzinie 9:00. Zaledwie pół godziny później doszło do niecodziennej sytuacji. W internecie pojawiło się zdjęcie arkusza, na którym możemy zobaczyć drugi temat wypracowania. Obrazek viralowo rozprzestrzenia się po sieci i jest usuwany przez kolejne osoby. Czy fotografia jest prawdziwa?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kiedy wyniki matur 2022? Kiedy poznamy punkty na maturze?

8 sposobów na ŚCIĄGANIE | ESKA XD - Matura 2022 #47

Noce i dnie na maturze 2022 z polskiego? Zdjęcia arkusza CKE w sieci

Na maturze z języka polskiego miało pojawić się wypracowanie na podstawie dzieła Marii Dąbrowskiej - "Noce i dnie". Zdjęcie arkusza CKE wyciekło do sieci i pojawiło sie na Twitterze. Użytkownicy serwisu zapisali obrazek i zaczęli go masowo udostępniać w sieci. Każda publikacja jest usuwana przez kolejne osoby. Jeszcze nie wiemy, czy zdjęcie jest prawdziwe, ale wygląda bardzo autentycznie. Jak brzmi temat, który właśnie krąży po internecie? Sprawdźcie poniżej.

"Kiedy relacja z drugim człowiekiem staje się źródłem szczęścia? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Nocy i dni Marii Dąbrowskiej oraz do wybranych tekstów kultury. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 wyrazów."

Noce i dnie / mautra 2022 / język polski
Autor: Twitter
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze