Niedziela handlowa 29 STYCZNIA. Sklepy w końcu otwarte?

2023-01-29 14:09
Supermarket
Autor: Bartlomiej Magierowski/East News

Przed nami ostatnia niedziela w styczniu 2023. Coraz więcej internautów zastanawia się, czy będzie ona handlowa. Zgodnie z obowiązującą w Polsce ustawą zakupy w tym dniu tygodnia zrobimy zaledwie siedem razy w ciągu całego roku. Sprawdzamy, czy w niedzielę 29 stycznia sklepy będą otwarte czy zamknięte.

Czy 29 stycznia jest niedziela handlowa? Przed nami ostatni weekend w tym miesiącu. O ile wiadomo, że zakupy bez problemu zrobimy w sobotę, tak w przypadku niedzieli pojawia się sporo pytań. Zgodnie z obowiązującą w Polsce ustawą handel w drugim dniu weekendu jest zakazany poza kilkoma wyjątkami. W całym kalendarzu 2023 roku odnotowanych zostało jedynie siedem niedziel handlowych. Wszystkie pozostałe są uznawane za niehandlowe, co jest równoznaczne z tym, że wszelkie galerie handlowe oraz markety są wówczas nieczynne. Zakupy można zrobić jedynie w niewielkich sklepach osiedlowych oraz w zdecydowanej większości placówek należących do sieci Żabka. W większości przypadków niedzielami handlowymi są te ostatnie w konkretnych miesiącach. Czy 29 stycznia, jako ostatnia niedziela w pierwszym miesiącu nowego roku, jest jedną z nich? Sprawdzamy!

Kalendarz dni wolnych od pracy 2023. Kiedy mamy wolne od obowiązków?

Kupuję jedzenia na 5 dni za 70 zł - Kasia Węsierska | ESKA XD - Fit vlog #65

Niedziela handlowa 29 stycznia

Mamy dobre wieści dla wszystkich, którzy chcieliby zrobić zakupy w najbliższą niedzielę. 29 stycznia jest niedzielą handlową, co oznacza, że zarówno galerie handlowe, jak i supermarkety oraz popularne dyskonty, takie jak Lidl czy Biedronka, będą normalnie otwarte. 

Niedziele handlowe w 2023

Zgodnie z obowiązującą w Polsce ustawą w kalendarzu mamy do czynienia z siedmioma niedzielami handlowymi. Oto one:

  • niedziela handlowa 29 stycznia 2023
  • niedziela handlowa 2 kwietnia 2023
  • niedziela handlowa 30 kwietnia 2023
  • niedziela handlowa 25 czerwca 2023
  • niedziela handlowa 27 sierpnia 2023
  • niedziela handlowa 17 grudnia 2023
  • niedziela handlowa 24 grudnia 2023
Sonda
Często zdarza Ci się robić zakupy podczas niedziel handlowych?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze