Nawet 61 stopni na minusie! Zima w tym roku nie ma litości

2021-12-10 10:30
Zima w Polsce
Autor: WOJCIECH ZATWARNICKI/REPORTER

Zima w 2021 roku nie ma litości dla nikogo. Najnowsze doniesienia mówią o tym, że na Syberii, nie bez powodu nazywanej krainą mrozu, odnotowano najniższą od ponad 10 lat temperaturę. Eksperci nie mają wątpliwości, że silny mróz uderzy również w Europę. Atak zimy w Polsce to już pewniak? Zapowiada się najzimniejsza zima od wielu lat?

Mrozy na poziomie -61 stopni Celsjusza to nie żart! Eksperci pogodowi już od tygodni alarmowali, że zima 2021 może być jedną z najzimniejszych od wielu, wielu lat. Wszystko wskazuje na to, ich prognozy się sprawdzą. Najnowsze doniesienia mówią o tym, że na Syberii odnotowano rekordowe temperatury zimna, a to już o czymś świadczy. Wchodząca w skład Rosji kraina nie bez powodu nazywana jest przez wielu mroźną krainą. Do tej pory temperatury w tym okresie roku oscylowały wokół 50 stopni na minusie. 2021 przyniósł jednak prawdziwy rekord. W położonej na północy Syberii miejscowości Delyankir zarejestrowano -61 stopni Celsjusza. To pierwsza taka sytuacja od 10 lat, jak donosi autor strony Kataklizmy w Polsce i na świecie. Eksperci pogodowi nie mają wątpliwości, że niebawem w Europie także odczujemy potęgę tegorocznej zimy. W Szwecji odnotowano już ponad 40 stopni na minusie! A co z Polską? Czy i tutaj zima zademonstruje swoją siłę?

Sonda
Czy czekasz na prawdziwą, białą zimę?

Mrozy w Polsce. Atak zimy przed nami?

Aktywny niż z południa Europy również daje się we znaki. Atak zimy jest już odczuwalny między innymi w Austrii oraz na Węgrzech, a także w wielu innych europejskich krajach. Jeśli chodzi o Polskę, to póki co nie można mówić o zimie z prawdziwego zdarzenia. Eksperci mówią o huśtawce temperatur. W nocy i nad ranem odczuwalny jest mroź, natomiast w ciągu dnia mamy do czynienia z temperaturami dodatnimi, mimo prószącego śniegu. Najnowsze prognozy mówią o tym, że ocieplenie, o którym wspominaliśmy, rzeczywiście się zbliża. Miejmy jednak nadzieję, że i tym razem pogoda jednak zaskoczy, a zimowa aura utrzyma się na święta.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze