Śnieżyca

i

Autor: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Siarczysty mróz, a potem ocieplenie! Prognoza pogody na grudzień zaskakuje

2021-12-08 15:21

Za oknami zima w pełni. W większości miast w Polsce poprószyło już śniegiem, a temperatura jest równa bądź spadła poniżej zera. Eksperci pogodowi ostrzegają. Siarczysty mróz dopiero dotrze do Polski. Ne termometrach zobaczymy bardzo niskie temperatury, a potem znienacka przyjdzie ocieplenie. Kolejne święta bez śniegu na horyzoncie?

Siarczysty mróz do, a potem ocieplenie! Pogoda nie przestaje zaskakiwać. Zmiana temperatury na początku grudnia obudziła w wielu nadzieje na pierwsze od wielu lat białe święta. Niemalże w całej Polsce poprószyło już śniegiem, a wskaźniki na termometrach pokazały temperatury równe zeru, a nawet te minusowe. Jak prezentuje się prognoza pogody na grudzień 2021? Eksperci pogodowi nie mają wątpliwości, że matka natura jeszcze nas zaskoczy i alarmują przed siarczystym mrozem, który według ich analiz, miałby dotrzeć do Polski już za moment. Wszystko wskazuje jednak na to, że druga połowa miesiąca przyniesie niespodziewane ocieplenie. Czy to oznacza, że kolejne Boże Narodzenie przeżyjemy w jesiennej, a nie zimowej aurze, tak jak w ostatnich latach? Długoterminowa prognoza pogody na grudzień 2021 może okazać się wielkim rozczarowaniem dla wszystkich spragnionych śnieżnych krajobrazów w nadchodzące święta.

Sonda
Czy czekasz na zimę i śnieg?

Siarczysty mróz i nagłe ocieplenie - pogoda

Jak donoszą redaktorzy serwisu Fani Pogody, grudzień także zaskoczy, jeśli chodzi o zmiany w pogodzie. Według ich analiz szczególnie chłodnym okresem synoptycznym będzie ten w dniach od 7 do 10 grudnia. Wtedy to w całym kraju panować będzie temperatura ujemna. Najzimniej ma być na północnym-wschodzie, gdzie wskaźniki na termometrach pokażą nawet do 12 stopni mniej w porównaniu do okresu referencyjnego w latach 1991-2020. Wszystko wskazuje jednak na to, że druga połowa grudnia 2021 przyniesie ocieplenie. Czy utrzyma się ono do świąt? Pamiętajmy, że to dopiero prognozy długoterminowe. Na te dokładniejsze trzeba jeszcze poczekać.

Sylwia Grzeszczak dzwoniła do uczestników o 1 w nocy? Wyznała prawdę!