Nauka zdalna to kwestia czasu? Liczba zamkniętych szkół rośnie z każdym dniem!

2022-01-21 10:02
Zamknięta szkoła. Nauka zdalna.
Autor: Stanislaw Bielski/REPORTER

Czy nauka zdalna powróci jeszcze w lutym? Na taki scenariusz liczy wielu polskich uczniów. Do tej pory Ministerstwo Edukacji i Nauki konsekwentnie dementowało informacje dotyczące zamknięcia szkół w całej Polsce. Dane opublikowane przez resort zmieniają się jednak z dnia na dzień. Liczba placówek działających stacjonarnie uległa zmniejszeniu.

Nauka zdalna od lutego 2022 już pewna? Plotki dotyczące przywrócenia nauczania zdalnego pojawiają się w sieci właściwie od września, czyli od rozpoczęcia roku szkolnego 2021/22. Zawieszenie zajęć stacjonarnych stało się jednak faktem dopiero w grudniu, a dokładnie 20 grudnia. Zgodnie z decyzją ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i ministra edukacji Przemysława Czarnka wszystkie placówki zostały zamknięte do 9 stycznia. Wielu uczniów miało nadzieję, że polski rząd zdecyduje się na przedłużenie nauki zdalnej przynajmniej do końca ferii zimowych, których I tura rozpoczęła się tydzień po ich powrocie do szkół, czyli 17 stycznia, ale tak się nie stało. Szef Ministerstwa Edukacji i Nauki nie wykluczył jednak ponownego zawieszenia zajęć stacjonarnych. Wszystkie decyzje są bowiem uzależnione od sytuacji epidemiologicznej, a ta zmienia się z każdym dniem. Najnowsze dane mogą zaniepokoić. W tym tygodniu odnotowano silny spadek liczby placówek działających w trybie stacjonarnym. 

Sonda
Lekcje zdalne 2022 powinny być wprowadzone?

Nauka zdalna 2022 wróci?

MEiN codziennie publikuje raporty dotyczące funkcjonowania szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całej Polsce. W dniu 20 stycznia okazało się, że w naszym kraju w trybie stacjonarnym działa 81% szkół ponadpodstawowych oraz zaledwie 74% szkół podstawowych. To znacznie mniej niż w ubiegłym tygodniu. W komentarzach pod wpisami z infografikami użytkownicy Twittera zasugerowali, że powrót nauki zdalnej to słuszne rozwiązanie. Na ten moment resort nie planuje jednak jej wprowadzenia. 

Kuba Szmajkowski gotowy na Eurowizję 2022!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze