Nauka zdalna od grudnia 2021. Czy zamkną szkoły?

2021-11-17 12:21

Czy będą zdalne od grudnia 2021? Uczniowie regularnie poszukują odpowiedzi na to nurtujące ich pytanie. Tym bardziej, że liczba szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które decydują się na przejście na tryb mieszany bądź zdalny, stale rośnie. Czy nauka zdalna oficjalnie wróci w grudniu 2021? Co wiemy na ten temat?

Nauka zdalna od grudnia 2021 - czy zamkną szkoły przed świętami Bożego Narodzenia? Coraz więcej uczniów poszukuje odpowiedzi na ten temat, obserwując zmiany, jakie zachodzą w funkcjonowaniu szkół w całej Polsce. Świadczy o tym chociażby ruch w wyszukiwarce Google związany z zapytaniami dotyczącymi lekcji online. Jak można zobaczyć na oficjalnych profilach Ministerstwa Edukacji i Nauki, wiele placówek zdecydowało się już na przejście na tryb hybrydowy, a nawet zdalny. To zrodziło podejrzenia na temat ponownego zawieszenia szkół od grudnia 2021. Czy taki scenariusz jest możliwy? Czy uczniowie rzeczywiście powinni być przygotowani na powrót nauki zdalnej? Jakie jest oficjalne stanowisko Ministerstwa Edukacji i Nauki w tym temacie? Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje dotyczące powrotu nauki zdalnej w tym roku szkolnym.

Sonda
Czy rząd powinien znowu wprowadzić zdalne nauczanie?

Czy wróci nauka zdalna od grudnia?

Jak informowaliśmy, minister edukacji poinformował podczas jednej z konferencji, że nauka zdalna może powrócić w szkołach leżących blisko granicy z Białorusią ze względu na dynamicznie zmieniającą się tam sytuację. Oficjalnie wiadomo już, że dwie placówki zdecydowały się na skorzystanie z takiej możliwości. Mowa o szkołach w Nowym Dworze i Kuźnicy. Nic nie wskazuje natomiast na to, by MEiN miało w planach ponowne zawieszenie zajęć stacjonarnych dla wszystkich szkół. Jeśli pojawią się takie plany, na pewno o tym poinformujemy.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze