nauka zdalna

i

Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Powrót do nauki zdalnej niebawem? Minister przedstawił sprawę jasno!

2021-11-11 12:22

Zdalne nauczanie to gorący temat ostatnich tygodni. Wiele osób zastanawia się, kiedy wróci nauka z domu i ile będzie trwała. Teraz okazuje się, że Minister Edukacji przedstawił sprawę jasno i stwierdził, że niebawem może nastąpić ponowne przejście uczniów do nauki zdalnej. Więcej informacji na ten temat, znajdziecie w artykule poniżej.

Powrót do nauki zdalnej niebawem? Kiedy wrócą lekcje zdalne? Czy powrót do nauki z domu jest możliwy? Takie pytania co chwile rodzą się w głowach uczniów, ich rodziców, a także kadry pedagogicznej. To wszystko przez wciąż szerzącą się pandemie koronawirusa z którą mierzy się już od dłuższego czasu cały świat. Niestety w Polsce z dnia na dzień wzrastają zakażenia, dlatego niektórzy czują się niepewnie przebywając na szkolnych korytarzach, gdzie na każdej przerwie gromadzi się tam sporo osób. W ostatnich tygodniach można było również usłyszeć, że wiele szkół przeszło na tryb zdalny, co działo się przez wykryte ognisko zachorowań w danej placówce. Czy nauka zdalna wróci i będzie identycznie jak rok temu? Niedawno Minister Edukacji i Nauki - Przemysław Czarnek zabrał głos w tej sprawie i jasno nakreślił, kiedy będzie powrót do nauki zdalnej.

ZOBACZ TAKŻE: Ferie zimowe 2022 - kiedy będzie wolne? Kiedy jest zimowa przerwa od szkoły?

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Kiedy powrót do nauki zdalnej?

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, podczas specjalnej konferencji, która odbyła się we wtorek, zabrał głos w sprawie nauki zdalnej. Podkreślił, iż w związku z sytuacją, która panuje na granicy z Białorusią oraz obawą rodziców i uczniów z obszarów przygranicznych, może powrócić nauka zdalna. Niebawem mają zostać przekazane wytyczne dla kuratorów oświaty i dyrektorów szkół z tamtych powiatów, które będą jasno przedstawiały wymogi przejścia na tymczasową naukę zdalną. Jest to spowodowane oczywiście nie koronawirusem, lecz nieciekawą sytuacją, która rozgrywa się na granicy z Białorusią.

Sonda
Nauka zdalna POWINNA wrócić?